Sakarya'nın yeni köprüsünün inşaatı başladı!

Sakarya'nın yeni köprüsünün inşaatı başladı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Arifiye'de hayata geçireceği yeni köprünün inşaatına başladı. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye’de Karaaptiler ve Türkçaybaşı mahallelerini birbirine bağlayacak yeni köprüde çalışmaların başladığını açıkladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Sakarya Nehri üzerinde hayata geçirilen yeni köprü ile geçişlerin daha güvenli ve hızlı olacağını belirten Başkan Toçoğlu, yeni köprünün ilçeye ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

65 metre uzunluk 17 metre genişlik


Başkan Zeki Toçoğlu konuyla ilgili olarak, “Şehrin muhtelif bölgelerinde yeni köprüler inşa ederek vatandaşlarımızın geçişlerini güvenli hale getiriyoruz. Kısa süre önce Karasu’da Adatepe, Akyazı’da Yongalık ve Taşburun Hendek’te Cenaze ve Ortaköy köprülerini hizmete almıştık. Şimdi de Arifiye’de benzer bir çalışmayı bölgeye kazandırıyoruz. 65 metre uzunluk ve 17 metre genişliğe sahip olacak köprümüzde çalışmalarımız başladı. Ekipler fore kazık işlemlerini gerçekleştiriyor. İnşallah hızlı bir şekilde tamamlayarak şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.

Yeni köprülerle güvenli ulaşım


Başkan Zeki Toçoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Ulaşım alanında pek çok projeyi hayata geçirdik. Yeni bulvarlar, bağlantı yolları, kavşak düzenlemeleri, bisiklet yolları, kentsel tasarım ve cadde yenilemeleri, 16 ilçe grup yollarında kesintisiz devam eden asfalt çalışmaları ulaşıma gösterdiğimiz hassasiyetin özetidir. Yeni köprü çalışmalarımızla da ulaşıma hem alternatif getiriyor hem de geçişleri güvenli ve konforlu hale getiriyoruz. İnşallah şehrimizin muhtelif bölgelerinde yeni köprü çalışmalarımızı da hayata geçireceğiz”