Sakine Hanım Köşkü otel oldu!

Sakine Hanım Köşkü otel oldu! Sakine Hanım Köşkü otel oldu!

Genç kadın girişimci Selda Uluğ’un projesi Su Merdum Boutique Hotel, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda hizmete girdi. Beylerbeyi’nde yer alan ve 13 odası bulunan otel için yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yapıldı.
Genç kadın girişimci Selda Uluğ’un projesi Su Merdum Boutique Hotel, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda hizmete girdi. Beylerbeyi’nde yer alan ve 13 odası bulunan otel için yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Otelde konaklama fiyatları 300 ile 1.000 euro arasında değişiyor. Sakine Hanım Köşkü’nün restore edilmesiyle hayata geçirilen proje Osmanlı esintileri taşıyor. Otyum  İnşaat’ın da sahibi olan Selda Uluğ, otelin 2.5 yıllık bir yatırım sürecinden sonra hizmete girdiğini belirtti. 

 

Rezidans yatırımı planlanıyor

 

Selda Uluğ, “Balat, Gayrettepe ve Kavacık’da yerlerimiz var. Son dönemin popüler semti Karaköy’de de yer araştırıyoruz. Bu yerlerde de otel projelerimiz olacak. Kavacık’ta içinde alışveriş merkezi de olan bir otel planlıyoruz. Gayrettepe’de 150-200 odalı residans tarzı bir proje hedefimiz var. Balat’taki butik bir proje olarak. Yani otelcilikte zincir olmayı hedefliyoruz” dedi. Uluğ, yurt dışına açılma hedeflerinin de olduğunu, bu anlamda en büyük adayın Azerbaycan’ın başkenti Bakü olduğunu vurguladı. Uluğ, babasına ait Ulukar Şirketler Grubu’nun Azerbaycan’da inşaat projeleri yürüttüğünü de sözlerine ekledi.


Vatan