Samsun Gülsan Sanayi Sitesi sorunu çözülüyor!

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi sorunu çözülüyor!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’da hayata geçirilmesi planlanan konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’da hayata geçirilmesi planlanan yatırımlarla ilgili bazı önemli açıklamalar yaptı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Gebiler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilen kahvaltı programında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şahin, şehrin gelecek persfektifi ve sorunlarına değinerek Büyükşehir Belediyesi olarak planladıkları çalışmalar konusunda önemli mesajlar verdi.

GÜLSAN SANAYİ, TRAFİK SORUNU, KENTSEL DÖNÜŞÜM VE SAMSUNSPOR

Başkan Şahin,  Gülsan Sanayi problemiyle ilgili de ciddi bir çalışma yaptıklarını, ilgili taraflarla istişare içerisinde bu sorunu da çözeceklerini belirtti. Şahin, “ Sanayi esnafımız rahat olsun. Onların onayı olmadan ya da onlara rağmen bir şey yapmayacağız. Bu işi ortak akılla çözeceğiz. Trafikle ilgili master planı da son noktaya geldi. Akıllı ulaşım sistemine geçme planımız var. Kentsel dönüşüm konusuna da büyük önem veriyoruz. Şehrimizde öncesinde çarpık bir yapılaşma olmuş. Hızlı göç alma döneminde isteyen istediği yere evlerini yapmış. Tabii bunlar hem imara uygun değil hem de çok sağlıklı değil. Bu alanlarda elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Bir de şehrimizin en önemli markası Samsunspor. Ben Bafra’da bulunduğum dönemlerde bile maçlarını kaçırmazdım. Her deplasmana buradan araç tutarak arkadaşları gönderirdim. Neticede Samsunspor zor bir döneme girdi. Ama Allah Razı Olsun İsmail Uyanık Başkanımızın yeniden başkanlığa talip olması ve Yüksel Yıldırım Bey’le beraber şirketleşme adımının atılması şehrimizi rahatlattı. İnşallah Samsunspor’u hep beraber istediğimiz seviyeye çıkartırız. Biz de altyapı olarak sadece futbolda değil tüm spor alanlarında gereken desteği vereceğiz. Bazen bu kadar iş varken spora mı para vereceğiz diyenler oluyor. Sevgili hemşerilerim öylesine zor dönemlerden geçiyoruz ki, her türlü melanetin olduğu, her türlü uyuşturucunun gizli gizli insanları perişan ettiği bir dönemdeyiz ama ben şunu görüyorum ki gerçekten sporla ilgilenen hiçbir gencimizin ne bonzaiden öldüğünü gördüm ne de başka bir uyuşturucu müptelasına kapıldığını gördüm. O nedenle spor gerçekten çok önemli ve gençlerimiz enerjilerini bir yerde boşaltmak zorunda. Enerjisini attığı zaman da başka türlü yerlere yönelme ihtiyacı duymuyor. Ama öbür türlü nerede kimin nasıl kandırılacağı da hiç belli olmuyor. Biz Samsun olarak bir ve beraber hareket ettiğimiz de aşamayacağımız engel olmaz. Ama her birimiz bir tarafa çekersek de problemler ortada kalır. Biz Samsunumuzu geliştirip kalkındırsak dolayısı ile ülkemizi kalkındırmış oluruz. Bulunduğumuz coğrafyada bizi istemeyen, gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye’den rahatsız olan büyük güçler var. Onun için bir ve beraber olmalıyız. Bizim güçlü bir hükümet ve güçlü bir meclise ihtiyacımız var. Allah Milletimize zeval vermesin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” dedi