Samsun Havza OSB'nin altyapı ihalesini Egemen İnşaat kazandı!

Samsun Havza OSB'nin altyapı ihalesini Egemen İnşaat kazandı!Havza'da bir süre önce feshedilen OSB altyapı ihalesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında tekrarlandı.Havza TSO Başkanı Acar, "OSB'mizin altyapı işinin bir an evvel tamamlanması için işin takipçisi olacağız" dedi.


Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, bir süre önce iş akdi feshedilen Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB altyapı işinin ihalesinin yenilendiğini bildirdi.


Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, bir süre önce iş akdi feshedilen Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB altyapı işinin ihalesinin yenilendiğini bildirdi. 


Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, yaptığı açıklamada, bir süre önce taahhütlerini yerine getiremediği için talepleri doğrultusunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yüklenici firmanın iş akdinin sonlandırıldığını belirtti.


Yüklenici firmanın ihale şartlarında yer alan yol, kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve Telekom altyapı şebekesinin zamanında yapmadığını, bu nedenle yasal ihtarlar ve mahkeme tespitinden sonra iş akdinin feshedildiğini anlatan Acar, “Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB için ihale 18 Kasım'da yeniden yapıldı." dedi.


İhalenin feshedilmesiyle süreci büyük bir kararlılıkla takip ettiklerini dile getiren Acar, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın kredi desteği ile Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makinaları İhtisas OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı'nın sorumluluğu altında yapılacak olan, Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makinaları İhtisas OSB alanına ait yol, kanalizasyon, içme suyu, yağmursuyu ve Telekom altyapı şebekesi inşaatlarından müteşekkil altyapı ihalesi yenilendi.” dedi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda Havza Kaymakamımız Alper Tanrısever’in katılımı ile katılımı ile gerçekleştirilen Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makinaları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanına ait yol, kanalizasyon, içme suyu, yağmursuyu ve Telekom altyapı şebekesi inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işi ihalesini Egemen İnşaat Ltd. Şti. isimli firma kazandığını hatırlatan Acar, “12 milyon 279 bin lira keşif bedeli ile yapılan ihale sonucunda 30 Kasım tarihinde ilgili firmaya yer teslimi yapacağız. OSB’mizin altyapı işinin bir an evvel tamamlanması için işinin sıkı takipçisi olacağız. OSB inşaatının tamamlanması ile bölgedeki istihdam sorununa çözüm olacağı bilnçi ve hassasiyeti ile çalışmalarımız devam ediyor. İhalemizin yenilenmesi sürecinde bizlere destek veren herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.


Havza Haber GazetesiHaber Hedef Halk Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Havza'da bir süre önce feshedilen OSB altyapı ihalesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında tekrarlandı.Havza TSO Başkanı Acar, "OSB'mizin altyapı işinin bir an evvel tamamlanması için işin takipçisi olacağız" dedi.


HAVZA Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, bir süre önce taahhütlerini yerine getiremediği için talepleri doğrultusunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sonlandırılan.OSB altyapı ihalesinin bakanlık tarafından tekrarlandığını açıkladı. 


Bir önceki ihaleyi kazanan yüklenici firmanın ihale şartlarında yer alan yol, kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve Telekom altyapı şebekesinin zamanında yapmadığını, bu nedenle yasal ihtarlar ve mahkeme tespitinden sonra iş akdinin feshedildiğini anlatan Acar, Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB için ihalenin 18 Kasım'da yeniden yapıldığını kaydetti. İhalenin feshedilmesi sürecini büyük bir kararlılıkla takip ettiklerini belirten Acar, "Bakanlıkta Havza Kaymakamımız Alper Tanrısever'in katılımıyla gerçekleştirilen ihaleyi Egemen İnşaat Ltd. Şti. isimli firma kazandı. 

12 milyon 279 bin lira keşif bedeli ile yapılan ihale sonucunda 30 Kasım'da ilgili firmaya yer teslimi yapacağız" bilgisini verdi. 


OSB'nin altyapı işinin bir an evvel tamamlanması için işin takipçisi olacaklarını vurgulayan Acar, "OSB inşaatının tamamlanması ile bölgedeki istihdam sorununa çözüm olacağı bilinci ve hassasiyeti ile çalışmalarımız devam ediyor" dedi. 


Hedef Halk