Samsun Kurt Köprü Yolu 2015'te ihale edilecek!

Samsun Kurt Köprü Yolu 2015'te ihale edilecek!

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir,Türkiye'nin tek mihraplı köprüsü olan tarihi Kurt Köprü yolunun, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nce 2015 yılı içerisinde ihale edileceğini söyledi.
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Samsun'un Vezirköprü ve Havza ilçesinin sınırlarını çizen İstavroz Çayı üzerindeki Türkiye'nin tek mihraplı köprüsü olan tarihi Kurt Köprü yolunun, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nce 2015 yılı içerisinde ihale edileceğini söyledi. 

Samsun'un Havza ilçesi Tahna köyünde bulunan tarihi Kurt Köprü'nün yöre turizmi açısından büyük bir önem taşıdığını söyleyen Milletvekili Demir, "Geçmişte Türkler tarafından Altın Yol ve İpek Yolu olarak da adlandırılan güzergah üzerinde bulunan yaklaşık 700 yıllık tarihi köprü, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilmişti. Fakat eski yol güzergahı olduğu için köprüyü ziyarete giden vatandaşlarımız araçlarını 250 metre uzağa bırakıp yaya olarak, gidiyordu. 

Tarihi ve turistik özelliği olan bu köprünün restoresinin ardından yolu için çalışmalar başlatılmıştı" dedi. Gazete Gerçek