26 / 06 / 2022

Samsun'da kentsel dönüşüm çalışmaları ne durumda?

Samsun'da kentsel dönüşüm çalışmaları ne durumda?

Samsun'da kentsel dönüşüm yatırımları hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çalışmalardaki son durum hakkında bilgi verdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin her köşesinde hizmetlerinin tüm hızıyla devam ettiğini sürdüğünü söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; birçok sorununa ortadan kaldıklarını ve yapılan yatırımlarla birçok konuyu da Samsun’un gündeminden çıkaracaklarını dile getiren Başkan Mustafa Demir, 20 yıldır bu şehre hizmet ettiğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: 

“Bana ‘Çok yoruluyorsun, hep sahadasın’ diyorlar. Biz milletvekilliği döneminde de böyleydik, bakanlık döneminde de. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bütün AK Parti kadrosu, sürekli sahada çalışıyor. Cumhurbaşkanımızın da ifadesiyle aşkla çalışan yorulmuyor. İşin sırrı burada. Biz işimizi aşkla yapıyoruz. Dolayısıyla yorulmuyoruz. Hafta sonlarında ilçelerdeyiz. Yaptığımız hizmetleri yerinde inceliyoruz. Hizmet götürdüğümüz yerlerde halkımızın yüzündeki mutluluğu görünce tüm yorgunluğumuz gidiyor. Koronavirüse yakalandığımda evdeydim. Can sıkıntısından odanın içinde döndüm durdum. İşleri telefonla takip ettim. Böyle bir gayretin içindeyiz.”

Samsun da kentsel dönüşüm çalışmaları ne durumda?

“Seçim döneminde ne söylediysek hepsi üzerinde çalışıyoruz” açıklamasını yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Olmayacak, yapılmayacak hiçbir proje yok. Hepsini hayata geçireceğiz. Bunların bir kısmı süreç itibariyle gelecek döneme sarkacak. Elhamdülillah çalışmalarımızı adım adım götürüyoruz. Kent merkezinde yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Otopark sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm ile adım adım mahallelerimizi dönüştürüyoruz” ifadelerine yer verdi. 

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR KÖYLER KASABAYA DÖNÜŞÜYOR

“Tüm sorunları çöze çöze geliyoruz. Kıranköy’de 1400 konutluk kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde devam ediyor. Mülkiyetleri oraya taşıyıp insanlarımızı nakledip eski konutları yıkacağız. Doğru ve güzel bir kent planlamasıyla otoparkı ve yaşam alanları olan yeni konutlar inşa edeceğiz. Samsun’un 946 kırsal mahallesi var. Tamamının altyapı sorununu bitireceğiz. Seçim döneminde bunların tamamının hesabını yapıp yolunu yapmaya karar verdik. 5 yıl içinde bitirmeye söz verdim. 2023 yılının sonuna kadar tamamını bitiyoruz. Genişletmeyle birlikte kaliteli bir şekilde asfalt yapıyoruz. Ekiplerimiz çalışıyor. Tüm mahallelerin içme suyu meselesini de çözüyoruz. Arıtmaları büyütüyoruz. 30 Milyon TL maliyetle Havza’ya içme suyu arıtma tesisi kuruyoruz. Tüm ilçe kaliteli su tüketecek. İlçelerin grup yollarını yapıp içme suyu sorunlarını çözdüğümüzde köyler kasabaya dönüyor. Bunun örnekleri oluşmaya başladı.”

Samsun Canik'te imar mevzuatına aykırı yapılar ortadan kaldırılıyor!