19 / 08 / 2022

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ'lere müjde!

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ'lere müjde!

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "KOBİGEL'in 3. çağrısına toplam 1075 firma başvurdu. Bu başvurulardan 278'i desteklenmeye hak kazandı. İşletmelerimize yaklaşık 116 milyon lira katkı sunacağız" dedi.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından KOSGEB'in İmalat Sanayinde Dijitalleşme temalı 3'üncü çağrısının sonuçları açıklandı.

A Haber'de yer alan habere göre; 278 KOBİ'ye 116 milyon lira destek vereceklerini ifade eden Bakan Varank, "Girişimcilerimizin ortaya koyduğu ürün ve hizmetler ile bunları dijitalleşme süreçlerinde kullanarak verimliliklerini artıracak firmalarımız büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşma yolunda önemli katkılar sağlayacak." dedi.

SAMSUN'DA AÇIKLADI

KOSGEB'in KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı'nın İmalat Sanayinde Dijitalleşme başlıklı çağrısında değerlendirme süreci tamamlandı. Bakan Varank, Samsun'da çağrı sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Havza Tam Otomatik Parkolay Otoparkı Temel Atma Töreni'nde konuşan Varank, çağrı sonuçlarıyla ilgili şunları söyledi:

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ lere müjde!

KOBİGEL'İN 3. ÇAĞRISI

''Yeri gelmişken 3. çağrısının değerlendirmesi tamamlanan, KOSGEB KOBİGEL Destek Programının sonuçlarını Samsun'dan duyurmak istiyorum. Biz bu programı daha pandemi başlamadan önce KOBİ'lerimizin dijitalleşme süreçlerini desteklemek üzere tasarlamıştık.

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ lere müjde!

278 KOBİ'YE DESTEK

Pandemi ile birlikte dijitalleşmenin geldiği aşama, uyguladığımız bu programın ne kadar yerinde olduğunu teyit etmiş oldu. KOBİGEL'in üçüncü çağrısına toplamda bin 75 başvuru geldi. Bu başvurulardan 278'i desteklenmeye hak kazandı. İşletmelerimize toplamda 116 milyon lira destek sağlayacağız.

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ lere müjde!

BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE

Şimdiden destek almaya hak kazanan işletmelerimize başarılar diliyorum. Girişimcilerimizin ortaya koyduğu ürün ve hizmetler ile bunları dijitalleşme süreçlerinde kullanarak verimliliklerini artıracak firmalarımız büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşma yolunda önemli katkılar sağlayacak.''

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ lere müjde!

1 MİLYON TL'YE VARAN DESTEK

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile işletmeler, 300 bin TL'ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL'ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon liraya kadar destek sağlanabiliyor. 

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ lere müjde!

ERKEN ÖDEME İMKANI

Destek, projenin gerçekleştirilmesi için gerekli olan personel, makine - teçhizat, hizmet ve yazılım alımı giderleri için ödeniyor. KOSGEB, geri ödemeli destek tutarının yüzde 50'sini, "erken ödeme" olarak yani harcama yapılmadan önce ödeyebiliyor. KOBİ'lerin en az 8, en fazla 20 ay içinde projelerini tamamlamaları gerekiyor.

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: KOBİ lere müjde!

8 AKILLI DİJİTAL TEKNOLOJİ

KOBİ'ler çağrı kapsamında şu 8 alanda desteklenecek: Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayinde Kullanımı, İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti, İmalat Sanayinde Endüstriyel Robot Teknolojileri, İmalat Sanayinde Akıllı Sensör Teknolojileri, Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri, İmalat Sanayinde Siber Güvenlik, İmalat Sanayinde Akıllı ve Esnek Otomasyon Sistemleri, İmalat Sanayinde Sanal Gerçeklik / Artırılmış Gerçeklik.

.Müjde! KOBİ'lere yeni destek!

 

.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.