Şanlıurfa 11 Nisan Kurtuluş Camisi açılıyor!

Şanlıurfa 11 Nisan Kurtuluş Camisi açılıyor! Şanlıurfa 11 Nisan Kurtuluş Camisi açılıyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, açılış için gün sayan 11 Nisan Kurtuluş Camisi'nde incelemeler yaptı.Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 11 Nisan Kurtuluş Camisinin yapım çalışmaları tamamlanırken, açılış öncesi son detaylar da gözden geçiriliyor. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Urfa'ya özgü nahit taşının el işçiliği ile işlenerek sanata dönüştürüldüğü camiyi gezen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapıdaki son gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

Genel Sekreter Vekili Mahmut Kırıkçı, Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız ve Ferit Dağdeviren ile birlikte caminin Kur'an Kursu ve eğitim ünitelerini denetleyen Başkan Beyazgül, yapının Şanlıurfa'yı temsil edecek eserler arasında yer alacağını belirtti.

BAŞKAN BEYAZGÜL: İBADET VE EĞİTİM YÖNÜNDEN MUAZZAM BİR ESER

Gezisinde caminin yapımında çalışan işçilere tatlı ikram eden Başkan Beyazgül, "Bugün 11 Nisan Kurtuluş Camimizi gezdik. Camiimizdeki tüm çalışmalar şu anda bitme aşamasında. Gerek yapımı olsun gerekse işlemeleri olsun gayet güzel olmuş. Öncelikle camimizin yapımında büyük emekleri geçen bizden önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi beye teşekkür ediyoruz. Camimiz çok kısa bir süre içerisinde halkımızın hizmetine açılacak. Alt kısmında sosyal üniteler yer alıyor. Yukarıda ibadet yapılırken aşağı ünitelerde de Kur'an kurslarımız ve dini eğitimlerimiz yer alacak. Urfa'mız için hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Başkan Beyazgül, alandaki incelemelerden sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin diğer bölgelerindeki çalışmaları incelemek üzere camiden ayrıldı.