Şanlıurfa Birecik'te revizyon çalışmaları başlıyor!

Şanlıurfa Birecik'te revizyon çalışmaları başlıyor! Şanlıurfa Birecik'te revizyon çalışmaları başlıyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Birecik'teki heyelan alanını inceledi.



Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Birecik-Halfeti sahil yolundaki Heyelan alanını inceledi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, mevcut alanda revizyon çalışmalarının başlatılması için teknik heyeti ile görüşen Başkan Beyazgül, “Hamd olsun her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı tüm Birecikli hemşerilerime geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

Olayın ilk anından itibaren alanda çalışmalar başlatarak fizibilite raporları çıkartan Büyükşehir Belediyesi, alanda bulunan 13 hanenin tahliye edilmesine karar verdi.

Alanda incelemeler yapan Başkan Beyazgül’e Birecik Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Birecik İlçe Emniyet Müdürü Levent Eker ve Büyükşehir Belediyesi teknik kadrosu eşlik etti.

Alanda incelemeler yaparak teknik heyet ile görüşen Başkan Beyazgül, gerekli çalışmaların başlatılması talimatını da verdi. Gerekli tedbirlerin alınarak bölgede revizyona gidileceğini söyledi. Başkan Beyazgül, bölgede yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için tüm çalışmaların başladığını belirtti.

“TÜM BİRECİKLİ HEMŞERELİME GEÇMİŞ OLSUN”

Burada bir açıklama yapan Başkan Beyazgül, “Hamd olsun her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı tüm Birecikli hemşerilerime geçmiş olsun” diyen Başkan Beyazgül, “Şuanda Birecik ilçesinde Heyelanın olduğu alanda incelemelerimizi sürdürüyoruz. Belediye Başkanımız, Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüz ile diğer yetkili arkadaşlarla Birecik’te oluşan Heyelan alanını inceliyoruz. Allaha hamd ediyoruz ki bir can kaybı ve mal kaybı yaşanmadı. Bu günden sonra arkadaşlarımız ile ne yapabilirizi istişarede bulunduk. Sistematik olarak tüm çalışmalar başlatılmış bulunmaktadır, riskli alan ile ilgili gerekli önlemleri alacağız. Hamd olsun her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı tüm Birecikli hemşerilerime geçmiş olsun. Büyük bir badireyi, kazayı atlatmış bulunuyoruz, Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz, Büyükşehir Belediyesinden yetkili arkadaşlarımız olayın yaşandığı ilk andan itibaren alandaydı. Alanda bulunan 13 yapının riskli alan içerisinde bu yapıları şuanda boşaltmış durumdayız ve bu 13 yapının kamulaştırılması gündemde. Yine buralarda yaşayan hemşerilerimizin farklı yerde konaklaması noktası gündemde.” dedi.