30 / 09 / 2023

Şanlıurfa Eyyübiye'de 367 konutun yapımı tamamlanıyor!

Şanlıurfa Eyyübiye'de 367 konutun yapımı tamamlanıyor!

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde hayata geçen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 367 konut ve 35 işyerinin yapımı bitme aşamasına geldi. Eyyübiye Belediyesi ve  TOKİ  işbirliğinde Akçamesçit bölgesinde 4 etaptan meydana gelen ve toplam 3 bin konutun hedeflendiği kentsel dönüşüm alanında birinci etap çalışmaları tamamlanmak üzere. 367 konut 35 işyerinden meydana gelen 1. Etap çalışmalarını AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Meclis Üyesi Abdulkadir Karakeçili, Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı ve Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş’la birlikte inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiği alanı inceleyen Başkan Kuş, kısa süre içinde ilk etap çalışmalarının sona ermesiyle anahtar kendilerine yapılacağını söyledi.

Şanlıurfa Eyyübiye de 367 konutun yapımı tamamlanıyor!

Eyyübiye’de değişim ve dönüşüm için yoğun çalıştıklarını söyleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,”Göreve geldiğimiz zaman Eyyübiye’li kardeşlerimize Eyyübiye’yi dönüştüreceğimize, Eyyübiye’yi geliştireceğimize dair bir sözümüz vardı. Yaklaşık 1,5 yıldır Akçamescit bölgemizde çalışması yürütülen Kentsel Dönüşüm Alanındayız. Teknik ekipten aldığımız bilgiye göre son aşamaya geldi, bir aya kadar anahtar teslimi yapılacak ve bizler 2. Etap çalışmamızı başlatacağız. Şuanda 367 konut 35 iş yeri ile vatandaşımızın hizmetine sunacağımız alanın tamamlanma aşamasındayız. 2. Etap ile ilgili komisyonumuz kuruldu. Yenice Mahalle sakinleri ile birlikte bir araya gelerek istişarelerde bulunup anlaşma sağlayacağız inşallah. Anlaşma sağladığımız anda 2. Etap çalışmalarımız başlayacak 2. Etap ta bulunan kardeşlerimizi 1. Etap’ta bitirmiş olduğumuz alana taşıyacağız ve 2. Etap ile ilgili yıkımlar başlayacak ve orada inşallah dönüşümlere start vereceğiz. 4 Etap’tan oluşan Akçamescit bölgemiz bu 4. Etap’ın bitmesi halinde 3000 konutu Eyyübiyeli kardeşlerimize kazandırmış olacağız. “ dedi.

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ise yapının çok güzel olduğunu söyleyerek Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Biz de kendisini takip ediyoruz. İlçe Başkanı olarak Başkanımız Mehmet bey ile Toki Kentsel dönüşüm alanını yerinde inceledik ve çalışanlardan bilgi aldık. Çok güzel bir yapı oluşturmuşlar. Eyyübiye’ye hayırlı uğurlu olsun inşallah" dedi.

Şanlıurfa Eyyübiye de 367 konutun yapımı tamamlanıyor!

Başkan Kuş’a emeklerinden dolayı teşekkür eden AK Parti Eyyübiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş ise şu açıklamalarda bulundu:

”Ben öncelikle Eyyübiye Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Böyle bir hizmeti, böyle bir yapıyı İlçemize kazandırdığı için. İlçemizin makus talihini buradan yenildiğini gördük ve yendik. İlçemizdeki çarpık kentleşmeye son verdik. Buradaki Kentsel dönüşüm ile beraber etap etap  ilerleyecek. Biz Başkanımızın her zaman yanındayız.”

Şanlıurfa Eyyübiye'de kentsel dönüşüm tam gaz!


 

Geri Dön