Şanlıurfa Halfeti'de kaçak yapıya geçit yok!

Şanlıurfa Halfeti'de kaçak yapıya geçit yok!Kaçak yapı mücadelesine hız kesmeden devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halfeti'deki kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.Şanlıurfa turizminin önemli duraklarından Halfeti'nin hak ettiği konuma gelebilmesi için eski Halfeti olarak bilinen bölgeye 285 araçlık otopark yapmasının ardından tekneler için marina, yüzer köprü ve sosyal tesisler kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgenin doğa güzelliklerine gölge düşüren kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdi.


Meclis kararıyla yıkım kararı verilen barakaların kaldırılması için daha önceki süreçlerde iş yeri sahiplerine tebligat yapılmasına rağmen kaldırılmayan eklentiler ekiplar tarafından yıkıldı.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği saklı cennet olarak adlandırılan Halfeti'deki barakaların bulunduğu alan kötü görünümden temizlendi. Kaçak yapıya geçit vermeyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilçede kontrollerine devam ediyor.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi