Şanlıurfa Nisibi Köprüsü'nün maliyeti 74 milyon lira!

Şanlıurfa Nisibi Köprüsü'nün maliyeti 74 milyon lira! Şanlıurfa Nisibi Köprüsü'nün maliyeti 74 milyon lira!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2013 yılında yapımına başlanan Şanlıurfa'daki Nisibi Köprüsü'nün 74 milyon liraya mal olacağını bildirdi. Köprünün 2014 yılında tamamlanması bekleniyor...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2013 yılında yapımına başlanan Şanlıurfa'daki Nisibi Köprüsü'nün 74 milyon liraya mal olacağını bildirdi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, 10 gündür Şanlıurfa'da çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. 


Bugün de Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yapımı devam eden Nisibi Köprüsü'nde incelemelerde bulunduğuna değinen Çelik, "Diyarbakır ve Adıyaman'ı Şanlıurfa'ya bağlayarak, ulaşımda kolaylık sağlayacak köprü, 2014 yılında tamamlanacak. 2013 yılında yapımına başlanan Nisibi Köprüsü, 74 milyon liraya mal olacak" ifadelerini kullandı. 


Çelik, köprünün 4 yılda 400 proje hedefinin önemli bir ayağı olduğuna işaret ederek, özellikle ulaşım alanında yapılan yeniliklerle Şanlıurfa'nın marka kent olmasına çok büyük katkılar sağlandığını kaydetti. AA