25 / 05 / 2022

Şanlıurfa'ya 5 yeni bulvar!

Şanlıurfa'ya 5 yeni bulvar!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Karaköprü'deki yol yapım ve bulvar çalışmaları son sürat sürüyor. Karaköprü'de vatandaşlar yapılan çalışmalardan oldukça memnun.
Her yıl ortalama 25 bin nüfus artışının yaşandığı Karaköprü'de yeni yaşam bölgelerini takip ederek sorunsuz bir ulaşım için yollar ve bulvarlar inşa eden Büyükşehir Belediyesi sayesinde Karaköprü ilçesi bölgenin gelişen yüzü olmaya devam ediyor. Çelik köprü çalışmalarının sona geldiği ve 2017 planlamasında 3 adet köprülü kavşak yapımının yer aldığı Karaköprü'de son dönemlerde birbiri ardına açılan bulvarlar sayesinde bölgede konut yapımlarında artış gözlendi.


Gelecek yıllarda olası trafik sorununun yaşanmaması için yol yapım çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, ulaşım mastır planlarını belirlediği tarih ölçüsünde hayata geçirerek ilçe gelişiminde önemli rol oynuyor.


BAŞKAN ÇİFTÇİ: YOL MEDENİYETTİR


Karaköprü'de devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, amaçlarının daha da yaşanabilir yerleşim merkezleri oluşturmak olduğunu söyledi. Başkan Çiftçi, "Yol medeniyettir. Bu anlayışımı 13 ilçemizin tümüne yayıyoruz. Özellikle geniş bulvarlara önem veriyoruz ve bu da aslında gelecekte ne yapmak istediğimizi halkımız güzel bir şekilde görecektir" dedi.


MUHTAR ÇAY: MAHALLEME 5 BULVAR YAPILIYOR


Karaköprü'nün yeni yerleşim merkezlerinden biri olan Batı Kent Mahallesinde muhtar Şükrü Çay ise mahalle içerisinde yapılan 5 adet yeni bulvar ile birlikte yerleşim sayısının arttığını söyledi. Vatandaşların kendisine sürekli olarak memnuniyet belirttiğini dile getiren Muhtar Çay, "Bu çalışmaların mimarı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'dir. Batı Kent mahallemiz Çardaklı Bulvarı, Beyazıt Bulvarı, Buluntu Hoca Bulvarı ve ismi önümüzdeki günlerde tayin edilecek 2 yeni bulvarımızla birlikte şimdiden Şanlıurfa'nın en gözde ve aranır mahallesi oldu. Tüm emeklerinden dolayı Büyükşehir Belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi