24 / 05 / 2022

Sarıgazi'de farklı bir proje: Simplycity

Sarıgazi'de farklı bir proje: Simplycity

Simplycity projesi bilinen inşaat projelerinden biraz farklı bir proje...Sarıgazi'de 14 dönüm arazi üzerine inşa edilen Simplycity projesi bilinen inşaat projelerinden biraz farklı bir proje. Doktora tezini 'Betonarme Yapı Güçlendirmeleri' üzerine yapmış Dr. Mimar Mahmut Köse'nin 1990'lı yıllardan itibaren inşaat sektöründeki deneyimlerini yansıttığı bir proje. Yani adeta bir mimarın çalışma defteri. 7 blokta 252 butik daire ve 10 mağazadan oluşan Simlycity'de daireler 124 bin YTL ile 420 bin YTL arasında fiyatlarla satılıyor. Simplycity Anadolu Yakası Metro hattına 500 metre mesafede yer alacak.

Farklı iklim koşullarına tek kombili alternatif

Gayrimenkul sektöründeki gelişmeler ev teknolojisine de yansıyor. Isıtma ve soğutma sektöründeki firmalardan Ferroli'nin yeni ürünü Domitech, farklı iklim koşullarına göre geliştirildi. Ürün, iklimin ılıman olduğu ve güneş enerjisinden yararlanılan bölgelerde güneş enerji sistemleri ile entegre çalışabilme, iklimin daha sert geçtiği bölgelerde ise donmaya karşı bir koruma sunuyor. Su sıcaklığı 5 derecenin altına indiğinde donma koruması otomatik olarak devreye girerek kalorifer devresi su sıcaklığının yükselmesini sağlıyor. Bir arıza oluştuğunda ise uyarı ile sorunun erkenden farkedilmesini sağlıyor.

Avupa ile Körfez arasındaki şehir

GYODER ve fuarcılık şirketi Reed Exhibitions işbirliği ile Haziran 2009'da düzenlenecek olan "İSTANBUL REstate" in tanıtımında konuşan GYODER Başkan Yardımcısı Nurhan Azizoğlu, "İstanbul'un Avrupa ile Körfez arasında merkez konumuna gelmesinin daha olası" dedi. Reed Exhibitions Orta ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Matthias Limbeck ise, "İstanbul'da yaklaşık 14 milyon kişi yaşıyor. İstanbul, Türk ticaret ve ekonomisinin merkezi durumunda. Türkiye ve Rusya gibi bu pazarlar da hızla gelişen ya da yatırım fırsatı sunan pazarlar" dedi.

www.simplicitylife.com
0 216 526 61 72

Sabah