Sarıyer Park'ta 708 bin dolara mahalle kültürü

Sarıyer Park'ta 708 bin dolara mahalle kültürü Sarıyer Park'ta 708 bin dolara mahalle kültürü

Sarıyer'de önüne Boğaz, arkasına ise orman manzarasını alan Sarıyer Park Projesi'nde bahçe dublekslerin fiyatı, 708 bin dolardan, çatı dublekslerin fiyatı da 865 bin dolardan başlıyorSarıyer'de önüne Boğaz, arkasına ise orman manzarasını alan Sarıyer Park Projesi'nde bahçe dublekslerin fiyatı, 708 bin dolardan, çatı dublekslerin fiyatı da 865 bin dolardan başlıyor
8 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Sarıyer Park, çatı ve bahçe olmak üzere 24 adet dubleks üniteden oluşuyor. Yüzde 75'i yeşil alana ayrılan proje, İstanbul'da mahalle kültürünü yeniden yaşatacak lüks bir yaşam alanı sunma iddiasında. Bütün ünitelerin önünde Boğaz, arkasında ise orman manzarasının yer aldığını belirten Propa İnşaat İcra Kurulu Üyesi Can Reşit Özçiçek, fiyat aralığının 708 bin-886 bin dolar arasında değiştiğini söyledi. Özçiçek, Sarıyer Park'la ilgili sorularımızı yanıtladı.

Sarıyer Park projesini anlatır mısınız?

Sarıyer Park, Boğaz'ın incisi Sarıyer'de hayata geçirdiğimiz çok özel bir butik proje. 3'üncü köprünün, İstanbul'un kuzeyinde Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde Avrupa yakasına bağlanmasıyla giderek daha da merkezileşecek olan Sarıyer'de konumlanan Sarıyer Park merkeze, sahile, alışveriş merkezi ve çarşılara sadece bir dakikalık mesafede. Ayrıca bölgede hayata geçirilen 4 bin 100 metre uzunluğundaki Sarıyer-Çayırbaşı tünel karayolu Mayıs 2009'da tamamlanacak ve ulaşım daha da kolaylaşacak. Sarıyer Park'ın toplam arsa alanı 8 bin metrekare, inşaat alanı ise 4.800 metrekare. Toplam 24 adet dubleks konuttan oluşan projenin yüzde 75'i yeşil alana ayrılıyor.

Proje hangi özellikleriyle fark yaratıyor?

Sarıyer Park, İstanbul'da hem lüks yaşam alanı sunan hem de mahalle kültürünü yaşatan nadir projelerden biri. Bu yönüyle fark yaratan projemizi, Boğaz tutkunu olan, ancak pahalı olması nedeniyle diğer semtlerden ev sahibi olamayanlar için, sektördeki maliyet artışlarına rağmen uygun fiyatlarla satışa sunuyoruz. Sarıyer Park'ta bütün üniteler net bir açıyla Boğaz manzarasını görebilecek şekilde projelendirildi. Tüm evler, önüne deniz, arkasına ise orman manzarasını alıyor. Muhteşem Boğaz ve deniz manzarasını rahatlıkla seyredebilmek, güneş ışığından optimum fayda sağlamak ve aydınlık mekánlar yaratmak için geniş camlar ve yerden tavana kadar camlı kapılar kullanıyoruz.

Konutların özellikleri neler?

Bahçe dubleksli konutların kendilerine ait geniş peyzajlı bahçeleri, çatı dublekslerinin ise enfes manzaraya açılan geniş terasları bulunuyor. Her türlü konforun düşünüldüğü konutlarda; salon, mutfak ve yatak odalarını son derece rahat ve ferah bir şekilde tasarlıyoruz. Ebeveyn yatak odalarında, giyinme odaları ve banyolar bulunuyor. Banyolarda da jakuziler yer alıyor. Mutfaklar için ankastre beyaz eşyaları tercih ediyoruz. Proje, kayalık zemine sahip Sarıyer'de olmasına rağmen deprem güvenliğini ön planda tuttuk ve zemin etüdleri neticesinde statik-betonarme projeleri depreme son derece dayanıklı olarak hazırladık. Binalarda mantolama yaparak ısı ve su yalıtımını da en iyi şekilde sağlıyoruz. Sarıyer Park'ta, evinizi kendi zevkinize göre tasarlamanız mümkün. Konut sahiplerine, bu butik projenin iç mimar ve dekoratörleriyle birlikte evlerin tasarımına, yapım aşamasında dáhil olma fırsatı sunuyoruz. Üstelik sektörde bir ilk gerçekleştiriyor ve bu hizmeti müşterilerimize ücretsiz olarak veriyoruz. Merkezi konumu, ulaşım kolaylığı, kaliteli inşaatı ve akıllı bina otomasyonu ise projemizin diğer ayırt edici özellikleri.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Konutların genel fiyat aralığı büyüklük ve konumuna göre 708 bin dolar ile 886 bin dolar arasında değişiyor. Çatı dublekslerinin fiyat aralığı 865 bin-886 bin dolar, bahçe dublekslerinin fiyat aralığı ise 708 bin-779 bin dolar arasında. Sadece yüzde 30 peşinat, uzun ve esnek ödeme vadesi ve Fortis'ten projeye özel konut kredisi seçenekleri ile kişiye özel ödeme planı uyguluyoruz. Ayrıca alıcıların mevcut krizden etkilenmemesi için dolar kurunu 1.45 YTL'ye sabitledik.
0212 347 02 89

www.sariyerpark.com

Demet Cengiz BİLGİN

hurriyetemlak.com