Sefa İnşaat'tan 2017'de bin konutluk yatırım hedefi!

Sefa İnşaat'tan 2017'de bin konutluk yatırım hedefi!Sefa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Öztürk, inşaat sektörüne olan güvenle yatırımlarına devam ettiklerini söyledi. Öztürk, “Devam edenler ve planladıklarımızla birlikte yıl sonuna kadar bin konutluk yatırım gerçekleştirmiş olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


İnşaat sektöründeki faaliyetlerini 40 yıldan bu yana aile şirketi olarak sürdüren Sefa İnşaat, lüks ve kaliteli projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Bugüne kadar 2 bin 500 den fazla konut üreten Sefa İnşaat, bundan sonra da ekonomiye olan güvenin bir göstergesi olarak bin konutluk bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyor.


2017 yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Sefa Öztürk, “Bağdat Caddesi’nde bugüne kadar 100 bina ve 2 bin 500 civarında konutu yeniledik. Caddede devam eden 20 projemiz bulunuyor, aynı zamanda Maltepe’de hayata geçirdiğimiz ‘Evinpark Ada & Tepe’ projemizde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Toplam 432 konut ve 37 ticari üniteden oluşan projemizin teslimlerini ise Haziran 2018’de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Maltepe Devlet Hastanesi’nin yanı başında metro, E-5 ve sahil yoluna yakınlığıyla dikkat çeken ‘Evinpark Ada & Tepe’ projemizin kaba inşaatı tamamlandı.


Örnek dairelerimiz en kısa zamanda tamamlanarak gelen konukların beğenisine sunulacak. Mahalle kültürünü yaşatmak üzere kurulan konseptli projemiz ‘Evinpark Ada & Tepe’de çocuklara güvenli, geniş sosyal donatılara sahip yaşam alanları sunuyoruz. Projede yer alan cadde çıkışlı mağazalarımız da görücüye çıkmaya hazırlanıyor.


Evim ve işyerim aynı yerde olsun diyenlere… 

Yine rezidans hayatına merhaba demek isteyenlere Kadıköy’de yükselen tarihi yarımadanın eşsiz manzarasına hakim ‘Evinpark Kadıköy’ projemizde ayrıcalıklı yaşam alanları oluşturuyoruz. 467 konut 84 adet ticari birim ve alışveriş merkezinden meydana gelen ‘Evinpark Kadıköy’de 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Evim ve iş yerim aynı yerde olsun isteyenlere ticari alanlarımızda da zengin seçenekler bulunuyor. Henüz satışa sunmadığımız projelerimizin lansmanlarını önümüzdeki aylarda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yıl sonuna kadar bin konutluk yatırım gerçekleştirmiş olmayı hedefliyoruz” dedi.


İnşaat, lokomotif olmaya devam edecek 

Yılın ilk yarısını değerlendirerek ikinci yarısıyla ilgili öngörülerde bulunan Sefa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Öztürk, 200’den fazla iş koluna da iş alanı yaratan inşaat sektörünün Türkiye için lokomotif olma özelliği taşıdığını söyledi.


Öztürk, “Ekonominin lokomotifi olarak kendine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratan inşaat sektörü 2017 yılı içerisindeki konut satış rakamlarına baktığımızda büyümesini sürdürüyor. TÜİK tarafından en son açıklanan haziran ayı konut satışlarına göre Türkiye genelinde konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre % 8,1 oranında azalarak 97 bin 579 olmuş. Her sektörde olduğu gibi zaman zaman inşaat sektöründe de durgunluklar yaşanıyor.


Yaz ayları hepimizin bildiği gibi inşaat sektörü için daha durgun geçiyor. Okulların kapanıp yaz tatilinin başlamasıyla birlikte vatandaşların yazlık bölgelere yönelmesi, Ramazan ayının etkisiyle birlikte konut satışlarında bir gerileme söz konusu oldu. Sektör bir iki aylık bir düşüşe göre değerlendirilmemeli genel olarak tüm yıla ait konut satış rakamlarına bakılmalı.


2017 yılı içerisindeki konut satış rakamlarına baktığımızda sektörün büyümesini sürdürdüğünü görüyoruz. Eylül ayından itibaren sezonun açılmasıyla birlikte konut talebi ve satışlarının artacağını öngörüyorum.


Gayrimenkul her zaman olduğu gibi en güvenli yatırım aracı olarak görülmeye devam ediyor. Yatırım ve oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız yaz dönemindeki bu durgunluğu fırsata çevirerek sunulan özel kampanyalarla kazançlı çıkabilirler” diye konuştu.


Stüdyo daire yasağı yerinde bir karar 

İnşaat sektörüne olan güvenlerinin tam olduğunu vurgulayan Öztürk, uzun yıllar da bunun böyle devam edeceğini söyledi. Öztürk “Devlet teşviki ile gelen faiz indirimleri, tapu harçları ve damga vergisindeki indirimler, hayata geçirilen yeni kampanyalar ile birlikte ivme kazanan sektör en güvenli liman olmayı sürdürüyor. Yeni imar yönetmeliği ile birlikte stüdyo dairelerin yasaklanmasını sektörün itibarı açısından olumlu bir karar olarak görüyorum. Maalesef bu tip daireler farklı amaçlarla kullanılabiliyordu, aile kültürüne sahip bir toplum olduğumuz için yerinde bir karar oldu. Gayrimenkul sektörünün desteklediğini görmek bizim için umut verici. Konut satışlarının ve yatırımların artması için sektör hükümetimiz tarafından desteklenmeye devam edilmeli. Sektör temsilcileri olarak bizlerde elimizden gelen tüm desteği vermeye devam ediyoruz” dedi.