Çukurova Balkon

Seha Yapı Türkiye’nin en çok konut projesi yürüten ilk 10 şirketi arasında!

Seha Yapı Türkiye’nin en çok konut projesi yürüten ilk 10 şirketi arasında! Seha Yapı Türkiye’nin en çok konut projesi yürüten ilk 10 şirketi arasında!

Seha Yapı, Türkiye’nin en prestijli ekonomi yayınlarından olan Capital ve Ekonomist dergileri tarafından gerçekleştirilen "Türkiye'nin Gayrimenkul Liderleri" ödül töreninde ülkemizin en çok konut projesi yürüten ilk 10 şirketi arasında yer alarak ödül kazandı. 


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Türkiye genelindeki inşaat şirketlerinin 2018 yılındaki performanslarına göre verilen ödüller, İstanbul Swissotel’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Ödülü, Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu aldı.

Ödül töreninin ardından açıklamalar yapan Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, “41 yıllık köklü geçmişimizde bugüne kadar 15 binden fazla konutu sahiplerine teslim ettik. Seha Yapı olarak, Türkiye’nin en büyük yapı şirketleri arasında yer alıyoruz. Sektör olarak önemli bir dönemeçteyiz. Bugün konut üretmek kadar üretilen konutların satışının yapılması da oldukça önemli… 2019 yılının sektörümüz için yeni bir başlangıç olacağına inanıyoruz. 2019 yılında sektörün daha iyi satış rakamlarına ulaşarak başarılı bir sene geçireceğini öngörüyoruz. Biz de Seha Yapı olarak zorlu geçen 2018 yılında çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. Bugün itibari ile Konya’da bulunan Zermeram, 7 Renk, Seha Kanyonpark Evleri ve Seha Vadi Evleri ile İstanbul’da bulunan 3. İstanbul projelerimizde toplam 2.746 adet konutun ve 277 ticari alanın inşaatına devam ediyoruz. Böyle bir dönemde, satışını tamamladığımız ve satışına devam ettiğimiz konutlarımızın yükselmesi için tüm kaynaklarımızla çalışmalarınızı yürütüyoruz. 2018 yılındaki performansımıza göre aldığımız bu anlamlı ödülde katkısı olan tüm çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye açıklama yaptı. 

“İnovatif projelerle sektördeki liderliğimizi koruyacağız”

Seha Yapı’nın projelerine de değinen Uslu, sözlerine şöyle devam etti: ”Konya’da; Zermeram, 7 Renk Selçuklu, Seha Kanyonpark Evleri ve Seha Vadi Evleri, İstanbul’da ise 3. İstanbul Başakşehir projemizin inşası sürüyor. Her projemizin kendini farklılaştıracak önemli inovatif özellikleri bulunuyor. Projelerimizi, konut olmanın ötesinde her yönüyle insanların yaşamına değer katması ve geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için tasarlıyoruz.”

Uslu; “Zermeram tamamlandığında kendi enerjisini üreten bir proje olacak. Konutta kojenerasyon sistemini Seha Yapı olarak Türkiye’de ilk defa Konya’da inşa ettiğimiz Panorama Evleri’nde kullandık. Türkiye’de konutta ikinci kojenerasyon sistemini de inşallah yine biz hayata geçireceğiz ve Zermeram sakinleri de bu avantajlı sistemi kullanılmaya başlayacak” dedi.