24 / 05 / 2022

Seka Kamp Lojmanları restore edilecek!

Seka Kamp Lojmanları restore edilecek!

Seka Kamp alanında bulunan 5 adet yapının restorasyonu için Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’ne yaptığı başvurunun ilk aşaması kabul edildi.Seka Kamp alanında bulunan 5 adet yapının restorasyonu için Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’ne yaptığı başvurunun ilk aşaması kabul edildi


Kartepe Belediyesi’nin Seka Kamp alanında bulunan 5 adet yapının restorasyonu için Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’ne yaptığı başvurunun ilk aşaması kabul edildi. Kartepe Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde; “Seka Kampta bulunan 5 adet tescilli yapının rölöve, restorasyon, restitüsyon çalışmaları Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’ne sunulmuş ve ilk aşamada rölöve projeleri onaylanmıştır. 


KONAKLAMA OLACAK

Bu kapsamda yapılan plan dahilinde, A Blok 58 metrekare, B Blok 55,25 metrekare, C Blok 57,30 metrekare olup ticari konaklama olarak hizmet verecektir. D Blok ise 57,45 metrekare olup, belediyeye ait konuk evi olarak kullanılacaktır. E Blok batı yönü ise 78,97 metrekare olup, belediye başkanlığı makamı olarak tasarlanmıştır.” Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’nce onaylanan rölöve çalışmasıyla beraber, yapılacak projenin de ilk aşamasına geçilmiş oldu.


Kocaeli Manşet