Senegalliler Türkiye'den ev alabilir mi?

Senegalliler Türkiye'den ev alabilir mi? Senegalliler Türkiye'den ev alabilir mi?

Senegal vatandaşlarının Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olma hakkı var mı? Senegalliler Türkiye'den ev alabilir mi? Senegalliler Türkiye'den arsa alabilir mi? Senegalliler Türkiye'den işyeri alabilir mi?Senegalliler Türkiye'den ev alabilir mi?

Senegal, Senegal Nehri'nin güneyinde, Batı Afrika'da yer alan bir ülkedir. Batıda Atlas Okyanusu 531 km, kuzeyde Moritanya 813 km , doğuda Mali 419 km, güneyde ise Gine 330 km ve Gine Bissau 338 km sınırı bulunan Senegal'in toplam sınır uzunluğu Atlas Okyanusu dahil 3171 km dir. 


Yeşil Burun adaları Senegal kıyılarının 560 km ötesindedir.Gambiya bu ülkenin 300 km içerisine kadar ilerleyen bir anklav halindedir.


Peki, Senegal vatandaşlarının Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olma hakkı var mı? Senegalliler Türkiye'den ev alabilir mi? Senegalliler Türkiye'den arsa alabilir mi? Senegalliler Türkiye'den işyeri alabilir mi?


Senegal vatandaşları Türkiye'den gayrimenkul sahibi olabiliyor. Ayrıca Senegalliler için özel bir şart da bulunmuyor.


Türkiye'den ev almak isteyen Senegal vatandaşlarının gerekli belgeleri temin ederek, tapu dairesine başvuruda bulunmaları gerekiyor.


Gerekli belgeler:

-Kimlik belgeleri veya pasaportları,


-Taşınmaz edinimleri ikamet iznine tabi yabancıların ilgili emniyet müdürlüklerinden verilen ikamet tezkereleri,


-Yurt dışından verilen vekaletnameler esas alınarak vekaleten işlem yaptırmaları halinde, tercümeleriyle beraber vekaletnamelerin aslı veya onaylanmış bir örneği.