Server Aydın: Milano ve Roma uçuşları İzmir turizmini geliştirecek!

Server Aydın: Milano ve Roma uçuşları İzmir turizmini geliştirecek! Server Aydın: Milano ve Roma uçuşları İzmir turizmini geliştirecek!

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, 1 Mayıs'ta başlayan Îzmir-Milano ve İzmir -Roma uçuşlarının İzmir'in İtalya ile hem ekonomik hem de turistik potansiyelinin gelişmesi için önemli bir adım olduğunu söyledi.Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress,  İzmir  Kalkınma Ajansı (İZKA), Roma Kültür Tanıtma Müşavirliği, Movenpick İzmir Oteli ve TÜRSAB İzmir işbirliğiyle İtalya'dan gelen 20 kişilik gazeteci heyetini ağırlıyor. Roma ve Milano'dan gelen İtalya'nın önemli medya kuruluşlarının temsilcileri 4 gün boyunca İzmir ve çevresini tüm yönleriyle tanıyacak. 

19 Mayıs akşamı İtalyan gazeteciler onuruna bir yemek veren SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, İtalyan basının bu ziyaretinin İzmir için çok önemli olduğunu belirterek, "Bizim, SunExpress, olarak orta uçuş mesafesinde İzmir'i bağlamadığımız önemli bir destinasyon kalmasın diye çalışıyoruz. 

İzmir, hem tarihi, kültürel ve ekonomik potansiyeli ile bunu fazlası ile hak ediyor. Bizim bu hedefimiz doğrultusunda da bu potansiyel daha fazla ön plana çıkacaktır" dedi. "Bu hedeflerimiz doğrultusunda 2012 yılında İzmir'i HUB (aktarma merkezi) ilan ettik ve her geçen gün İzmir'deki uçuş ağımızı genişletiyoruz" diyen Aydın, şöyle konuştu: "Daha önce 2015 yaz başlangıcıyla 5 yeni dış hat destinasyonuna daha uçmaya başlayacağımızı belirtmiştik. 1 Mayıs itibariyle Roma ve Milano karşılıklı uçuşlarına başladık. Haziranda Belçika'da Brüksel ve Fransa'da Toulouse'a, Temmuzda ise İngiltere'de Londra'ya uçmaya başlayacağız. 2015 yaz sezonuyla beraber İzmir'den uçtuğumuz SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın ülke sayısını 12'ye, dış hat destinasyon sayısını da 30'a çıkardık. 

Bu destinasyonlara da haftada 118 tarifeli uçuş gerçekleştiriyoruz."Yeni Ekonomi