Seyrantepe bağlantı hattı metro trafiğini rahatlatacak!

Seyrantepe bağlantı hattı metro trafiğini rahatlatacak!

eyrantepe bağlantı tüneli önceki gün açıldı. Hacıosman-Yenikapı hattına entegre çalışmakta olan Seyrantepe-Sanayi bağlantı hattı metro trafiğini rahatlatacak.


Hacıosman-Yenikapı hattına entegre çalışmakta olan Seyrantepe-Sanayi bağlantı hattı metro trafiğini rahatlatacak.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kısa bir süre önce müjdesini verdiği ve “İnşallah 13 Eylül’deki maça açacağız” dediği Seyrantepe bağlantı tüneli önceki gün açıldı. Hacıosman-Yenikapı hattına entegre çalışmakta olan Seyrantepe-Sanayi bağlantı hattında metro trafiğini rahatlatacak, yolcuların daha hızlı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmasına olanak sağlayacak yeni bağlantı tüneli hizmete girdi.


Geçtiğimiz haftalarda Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Seyrantepe bağlantı tünelinin yakın zamanda taraftarların kullanımına açılacağı söylemişti. Başkan Topbaş, “Metronun açılması için eylül sonu gibi bir tarih vardı ancak az önce genel sekreter yardımcılarımla görüştüm. İnşallah 13 Eylül’deki maça açacağız. Böylece TT Arena’ya giden taraftarlar çok daha rahat, keyifli ve konforlu bir şekilde stada erişmiş olacaklar” demişti.


Habertürk