Seza Çimento Elazığ'da üretime başladı!

Seza Çimento Elazığ'da üretime başladı! Seza Çimento Elazığ'da üretime başladı!

Doğu Anadolu'da Türkiye’nin ilk çevreci fabrikası olarak faaliyet gösteren Seza Çimento, 25 kilogramlık torba çimento üretimini yaptı. 2016 yılından beri Elazığ’da faliyet gösteren Seza Çimento, Türkiye’nin ilk çevreci fabrikası misyonuyla yatırımlarına devam ediyor. Şirket, 25 kilogramlık torba çimento üretimini gerçekleştiren ilk fabrika oldu. 

Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası sözleşmelerde, elle taşımada ağırlık sınırının 25 kilogram olduğunu hatırlatan Seza Çimento Müdürü Mehmet Ali Baysal, “Biz de 25 kilogramlık torba çimento üretimine başlayarak hem bölgemizde bu alanda var olan talebe karşılık vereceğiz hem de inşaatlarda iş sağlığı ve güvenliğinin gereklerinin yerine getirilmesine katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Bölgesel kalkınma ve bölgelerarası gelişmişlik seviyesinin azaltılmasına katkı sağlayan Seza, 250 milyon dolarlık yatırımla üretime başladı. Baysal, “Tesisimizde, üretime 2016 yılında başladık. O tarihten bugüne de bölgemizin ihtiyaçlarına uygun ürün geliştirmek hedefiyle, sürekli Ar-Ge çalışmaları yapıyor, ürün gamımızı çeşitlendiriyoruz. Toplam 500 çalışanı bulunan Seza Çimento ile bölgede çalışanlarımızın aileleriyle birlikte, yaklaşık 10 bin kişiye dokunuyoruz. Kendi tesisimizde en önemli önceliğimiz iş sağlığı ve güvenliği. Ancak bölgeye ilişkin misyonumuzun da gereği olarak sadece kendi tesisimizdeki işçilerin sağılığını güvence altına
almakla yetinemezdik. Bu nedenle üretimine başladığımız 25 kilogramlık torba çimentoda öncelikli
çıkış noktamız, inşaatlarda çalışan işçiler oldu” dedi.