08 / 12 / 2023

Sıfırdan e-ticarete nasıl başlanır? Ücretsiz e-ticaret şirketi açılabilir mi?

Sıfırdan e-ticarete nasıl başlanır? Ücretsiz e-ticaret şirketi açılabilir mi?

İnternetin giderek daha geniş kitlelere ulaşması ve online alışverişin yükselişi, e-ticaret sektörünü cazip kılmaktadır. Bu dijital ortam, girişimciler ve işletmeler için sürekli genişleyen bir iş alanı sunmaktadır. Peki e-ticarete sıfırdan nasıl başlanır?E-ticaret, çağımızın hızla gelişen ve girişimcilerin yoğun ilgisini çeken bir sektördür. İnternetin her köşede yer alması ve online alışverişin giderek artan tercih edilirliği, bu sektörde bolca iş olanaklarını beraberinde getiriyor. 

E-ticaret yapmak için şirket kurmak şart mı?

E-ticaret sektöründe faaliyet göstermeyi düşünüyorsanız, işinizi yasal bir zemine oturtmak adına şirketinizi de resmi olarak kurmalısınız. E-ticaret iş modeli internet üzerinden ürün veya hizmet satışına odaklanır. İş yapısına ve beklentilerinize bağlı olarak şahıs işletmesi, limited ya da anonim şirket şeklinde bir kuruluş seçebilirsiniz.

E-ticaret şirketi nasıl kurulur?

E-ticaret şirketi kurarken atılması gereken adımlar şunlardır: 

  • Uzman bir mali danışman ya da muhasebeciyle çalışma kararı.

  • Şirket kuruluşu için gerekli belge ve bilgilerin derlenmesi.

  • Kuruluş sürecindeki maliyetlerin önceden belirlenmesi.

  • Resmi şirket kuruluş başvurularının yapılması ve ilgili işlemlerin eksiksiz gerçekleştirilmesi.

Sıfırdan e-ticarete nasıl başlanır? Ücretsiz e-ticaret şirketi açılabilir mi?

Ücretsiz e-ticaret şirketi nasıl açılır?

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimciler için bütçe dostu bir başlangıç seçeneği sunan ücretsiz e-ticaret platformları, özellikle bütçe sınırlamaları olan KOBİ'ler için vazgeçilmezdir. Eticaret.com bu alanda öne çıkan platformlardan biridir ve yeni girişimcilere birçok avantaj sunmaktadır. Bu platform sayesinde yatırım maliyeti olmadan online mağazanızı kurabilir ve hızla satışa başlayabilirsiniz. 

Anlaşmalı kargo firmaları ile maliyet avantajından faydalanarak müşterilerinize daha ekonomik kargo seçenekleri sunabilirsiniz. Ayrıca, belirli platformların eğitim materyalleriyle e-ticarette başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere erişim sağlar.

E-ticaret yaparken fatura nasıl kesilir?

E-ticaret dünyasına adım atmayı düşünüyorsanız önemli konulardan biri de doğru bir şekilde fatura kesmektir. Faturalarınızı elektronik olarak kesmek için İnteraktif Vergi Dairesi'nin e-fatura sistemine dahil olmanız gerekmektedir. Eğer İnteraktif Vergi Dairesi için bir kullanıcı kodunuz bulunmuyorsa, kolaylıkla ivd.gib.gov.tr web sitesine giderek kayıt olabilirsiniz. Bu platform üzerindeki "Bilgilerim/Sicil Kaydım" sekmesinden kullanıcı kodunu alabilirsiniz.

Kira anlaşmazlıklarında flaş gelişme: Emlak danışmanları da yetkili olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile ABD arasındaki ticaret hedefini açıkladı!

Belediye otel, akaryakıt, ticaret ve depolama alanı imarlı beş arsa satacak!

Geri Dön