Siirt'te ipotekli arsa sayısı meclis gündeminde!

Siirt'te ipotekli arsa sayısı meclis gündeminde!2002-2018 yılları arasında Siirt ilindeki tarım arazilerine, üretimin artırılmasına yönelik teşvikler ve ipotekli tarla sayısı meclis gündemine taşındı. CHP'li Çelebi, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...


CHP  İzmir  Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, 2002-2018 yılları arasında Siirt ilindeki tarım arazilerine, üretimin artırılmasına yönelik teşviklere ve ipotekli tarla sayısına ilişkin soru önergesi hazırladı. Çelebi, sorusunun Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin soruları:

CHP'li Çelebi ''Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talep ediyorum'' diye konuştu.

1- 2002-2018 yılları arasında her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere Siirt ilindeki tarım arazileri miktarı nedir?

2- 2002-2018 yılları arasında her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere Siirt ilinde imara açılan tarım arazisi miktarı nedir?

3- 2002-2018 yılları arasında her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere aslında orman ve mera olarak kullanılması gerekirken işlemeli tarım yapılan arazi miktarı nedir?

4- 2002-2018 yılları arasında her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere Siirt ilinde tarlaları bankalar tarafından ipotek altında tutulan çiftçi sayısı nedir?

5- 2002-2018 yılları arasında her yıl için ayrı ayrı belirtilmek üzere Siirt ilinde tarlaları bankalar tarafından ipotek yoluyla el konuşan tarla sayısı ve bu tarlaların büyüklüğü nedir?