Silivri Belediyesi Ek Hizmet Binası, tarım lisesi oluyor!

Silivri Belediyesi Ek Hizmet Binası, tarım lisesi oluyor!

Silivri Belediyesi’nin Gümüşyaka Mahallesi’nde bulunan Ek Hizmet Binası, Tarım Lisesi olarak düzenleniyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Teknolojileri Alanı olarak eğitim verecek lisede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Silivri Belediyesi’nin Gümüşyaka Mahallesi’nde bulunan Ek Hizmet Binası, Tarım Lisesi olarak düzenleniyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Teknolojileri Alanı olarak eğitim verecek lisede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


 


IŞIKLAR: “TARIMI YAŞATACAK NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”


2017- 2018 yılında eğitim öğretime başlayacak şekilde hazırlıkların sürdüğünü dile getiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Lisemizde mevcut müfredatın yanında; bitki sağlığı, hayvan sağlığı, peyzaj ve çevre düzenleme, su ürünleri, tarım alet ve makine kullanma, gıda analiz ve kontrol ile ileri tarım tekniklerini uygulayabilen, pratik bilgi ve beceriye sahip olan teknisyenler yetiştirilecek. Bir ürünün üretim sürecinden tutun da paketlenmesine kadar tüm aşamaları hakkında eğitim görecek gençlerimiz, ülke ekonomisine tarımsal üretim yönünden katkıda bulunacak, tarımsal işletme ve kuruluşlarda başarı ile çalışabilecek. Uygulama merkezleri de Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi olacak. Kent ve kent çevresi tarımını, Köy Enstitülerine benzer bir müfredat ile yeniden hayata geçirecek Tarım Lisemiz ile geleceğin sektörü tarımı yaşatacak nesiller yetiştirerek, onları üniversiteye hazırlayacağız” dedi.


 

YÜZDE 100 BURSLU EĞİTİM


2640 metrekare bina kullanım alanı, 6120 metrekare de bahçe kullanım alanı olan Silivri Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 250-300 öğrenci kapasitesiyle yüzde 100 burslu eğitim verecek.


 


TRAKTÖR VE BUĞDAY TEMASI


Dış cephesinde tarımı temsil eden traktör ve buğday figürü bulunacak binada, 10 derslik, Görsel Sanatlar Atölyesi, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı, Uygulama Atölyeleri, Spor Salonu, Konferans ve Tiyatro Salonu, revir ve ibadethane yer alacak. Dış cephe çalışmalarının bu hafta bitirilmesi planlanan lisenin, bina içi tadilat ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.Silivri Belediyesi