Silivri Belediyesi'nden sağlık yatırımları için yer tahsisi!

Silivri Belediyesi'nden sağlık yatırımları için yer tahsisi!

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, devam eden sağlık yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulunurken, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Selimpaşa Yoğurthane bölgesine sağlık ocağı yapımıyla ilgili bütçenin onaylandığını da dile getirdi.


Ekim ayı meclis toplantısında konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, devam eden sağlık yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulunurken, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Selimpaşa Yoğurthane bölgesine sağlık ocağı yapımıyla ilgili bütçenin onaylandığını da dile getirdi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye meclis salonunda gerçekleştirilen 2020 yılı Ekim ayı meclis toplantısı 1.birleşiminin 1.oturumunda, 7-8-9-10 ve 11’nci maddelerle gündeme gelen İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisler konusunun altını çizerek, ilçe genelinde yapılan sağlık yatırımlarına ilişkin bilgileri meclis üyeleri ve kamuoyuyla paylaştı.

Silivri Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; konuşmasında, sorumluluk alanında olmamasına rağmen sağlık yatırımlarına devam edeceğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Sizlerin de takip ettiği üzere, ilçemizde uzun zamandır sağlık yatırımları konusunda ihmal edilmiş olan, özellikle köylerimize ‘Bu sağlık yatırımları bizim görevimiz değil’ demeden ısrarla üzerine giderek bu yatırımları Silivri’ye getirmek için uğraşıyoruz. Akören mahallemizde bağışçı bir ailenin marifeti ile sağlık ocağı yaptık ve bitirdik. Sayalar’da temelini attık, sağlık evi yapıyoruz. Seymen mahallemizde sağlık evini rehabilite ettik. Kurfallı’da yine bir bağışçımız ile sağlık evini bitirdik. Semizkumlar’da sağlık evimizi hizmete açtık. Gümüşyaka’da bir sağlık ocağı yaptık. Kavaklı mahallemizde eski belediye binamızın giriş katını 112 Acil Servis için Sağlık Bakanlığına tahsis edeceğiz. Orada da 112 hizmet verecek. Bölgedeki vatandaşlarımızın acil durumlarına müdahale için Büyükkılıçlı mahallemizde 112 Acil Servis İstasyonumuzun açılışını yaptık. Sağlık alanında yaptığımız yatırımları artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu. 

SELİMPAŞA YOĞURTHANE BÖLGESİNE SAĞLIK OCAĞI

Başkan Yılmaz, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Selimpaşa Mahallesi Yoğurthane bölgesine yapılması planlanan sağlık ocağı projesiyle ilgili yer tahsisi yaparak projeye desteklerini sunacaklarını da ifade etti. 

Mülkiyeti belediyeye ait 2 bin metrekare büyüklüğündeki arazinin tahsis edileceğini belirten Başkan Yılmaz, “Sağlık yatırımlarını ilçemize getirebilmek için çalışıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşme neticesinde 2021 bütçesine bu yatırım konusu eklendi. Selimpaşa Mahallemiz Yoğurthane bölgesine, yanılmıyorsam 4 üniteli sağlık ocağının yapımıyla ilgili bütçeyi onayladılar. Bizden yer tahsisi istediler. 2000 m2 bir alanın tahsisini görüşeceğiz” dedi. Hukuk Komisyonuna havale edilen tahsis konusu Cuma meclisinde karara bağlanacak.  

SAĞLIK YATIRIMLARIYLA İLGİLİ GÜNDEM MADDELERİ ŞU ŞEKİLDE

7 -  Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Akören Mahallesi, 2496 parsel sayılı taşınmazın sağlık tesisi ve lojman yapılmak üzere Silivri İlçe Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

8 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Beyciler Mahallesi, 1557 parsel sayılı taşınmazın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

9 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 48 ada 150 parselde bulunan binanın zemin katının 50. yıl Sağlık Ocağı olarak kullanılmak üzere tahsis süresinin uzatılmasının görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

10 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Kavaklı Mahallesi, 2136 parsel üzerinde 98.36 m²’lik, 4 odalı alanın İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

11 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 966 ada, 4 parsel sayılı taşınmazın, 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi yapımı için İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Silivri Mimarsinan Mahallesi'ndeki metruk bina yıkıldı!