25 / 06 / 2022

Bursa Yıldırım'da sağlık yatırımları hız kesmiyor!

Bursa Yıldırım'da sağlık yatırımları hız kesmiyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, ilçede sağlık yatırımları hayata geçirmeye devam ediyÇalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, geniş hizmet yelpazesi dahilinde sağlık alanında da ilçede önemli yatırımları hayata geçiriyor. 

Yıldırım Belediyesi'nde yer alan habere göre, geride kalan dört buçuk yıllık dönemde ilçeye 14 aile sağlığı merkezinin yanı sıra 1 Kanser Erken Teşhis, 1 gençlik ve sağlık merkezi, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ve 1 Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kazandırdı. 75. Yıl, Yiğitler, Musababa, Davutkadı, Eğitim, Maltepe, Davutdede, Selçukbey, Akçağlayan, Millet, Millet 2, Yediselviler, Erikli ve Şirinevler’de aile sağlığı merkezleri vatandaşlara şifa dağıtırken, Yeşilyayla’da yapımı süren Hatice Aslanoba Aile Sağlığı Merkezi'nin inşaatı da yüzde 55’lik seviyeye ulaştı. 

Yıldırımlı vatandaşların tüm beklentileri göz önünde bulundurularak planlanan ve yürüme mesafesine sağlık hizmetlerine ulaşma imkanı tanıyan merkezlerin bünyesinde; muayene odaları, gebe izlem ve aile planlama odaları, aşı ve bebek çocuk izleme odaları, tıbbi müdahale odaları, emzirme odaları, laboratuvarlar, engelli muayene odaları gibi alt birimler yer alıyor.

‘TALEPLERİ KARŞILIYORUZ’

Yapılan yatırımlarla Yıldırımlıların sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşımını sağladıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İnsanların sağlık hizmetlerine kısa sürede ulaşımı, şehirlerin en önemli gelişmişlik parametrelerinden birisi. Biz de hemşerilerimizin bu hizmetten en kolay şekilde yararlanmalarını sağlamak adına projeler geliştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte mahallelerimize donanımlı ve modern sağlık merkezleri kazandırıyoruz. Türkiye’de sağlık hizmeti veren 5 belediyeden biri olarak, Tıp Merkezimiz ile yılda ortalama 150 bin hemşehrilerimize şifa dağıtıyoruz. Uzman hekim kadromuz, sağlık personellerimiz ve tüm çalışanlarımız ile modern koşullarda sağlık hizmeti veren Yıldırım Tıp Merkezimizde ilçe sakinlerimize hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

Sağlık alanındaki yatırımlarının aile sağlığı merkezleri ile sınırlı olmadığını da dile getiren Başkan Hakkı Edebali, “İnsanlarımızın sağlığını korumak ve hastalarımıza şifa bulmak adına sosyal belediyecilik faaliyetlerimizde sağlık yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz. Bağlaraltı Mahallesi’nde Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile 75. Yıl Mahallesi’nde Cengiz Oğuz Sağlık ve Gençlik Merkezi’ni hizmete açtık. Yıldırım’a kazandırdığımız en önemli sağlık yatırımlarından birisi ise KETEM. Çağımızın en önemli sağlık problemlerinden birisi olan kanserin erken teşhisinde ilçemizde önemli bir ihtiyaca cevap veren KETEM’de, bu güne kadar 55 bin insanımıza ücretsiz kanser taraması gerçekleştirildi. Hemşerilerimizin sağlık sorunlarının çözümü için hizmete açtığımız merkezlerin yanı sıra sağlıklı yaşamı teşvik etmek adına, ilçemize kadın spor merkezleri kazandırıyor, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için onları spora teşvik ediyor, spor yapabilecekleri tesisler oluşturuyoruz” dedi.