Soğanlı Dönüşüm Projesi Millet Bahçesi ile taçlanıyor!

Soğanlı Dönüşüm Projesi Millet Bahçesi ile taçlanıyor! Soğanlı Dönüşüm Projesi Millet Bahçesi ile taçlanıyor!

İlçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarına son sürat devam eden Osmangazi Belediyesi, Türkiye’de kentsel dönüşüme ışık tutan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’ni Millet Bahçesi ile taçlandırıyor.

Yatırımlarına devam eden Osmangazi Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan Millet Bahçesi Projesi’nin en güzel örneklerinden birine imza atmak için çalışmalara başladı. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Soğanlı Mahallesi’nde 100 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan Millet Bahçesi için zemin düzleme çalışmaları başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Millet Bahçesi’nin tamamlandığında Türkiye’nin en özgün sosyal donatı alanlarından biri olacağını belirtti.

Osmangazi Belediyesi olarak Soğanlı’da 42 hektarlık alanda örnek bir şehircilik ortaya çıkardıklarını dile getiren Başkan Dündar, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapılaşmada ideal olarak gösterdiği, zemin artı 5 kat yüksekliğindeki binalar inşa ederek Türkiye’de örnek bir kentsel dönüşüme imza attık. 5 etaptan oluşan projenin 4 etabını tamamladık ve vatandaşlarımızın depreme dayanıklı, modern konutlarda oturmalarını sağladık. 5. etaptaki çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Bu projemizi şimdi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlattığımız Millet Bahçesi projesi ile daha da güzelleştiriyoruz” diye konuştu.

“Yeniden Yeşil Bursa’ya Dönüş”

Millet Bahçesi projesini kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen konutların hemen yanında yer alan 100 dönüm arazi üzerinde hayata geçirdiklerini söyleyen Dündar, “Çalışmalar kapsamında zemin düzenlemesi yapıyor ve arazi üzerine bahçe toprağı atıyoruz. Bursa’nın merkezinde bu projeyi hayata geçirerek kentimizin son yıllarda yoğun yapılaşmadan dolayı griye dönen rengini yeniden yeşile dönüştürüyoruz. Bursamız’ın adının yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılmasını sağlıyor ve daha yaşanabilir hale getiriyoruz” dedi.

pus