Sosyal konuta talep hiç bitmiyor!

Sosyal konuta talep hiç bitmiyor! Sosyal konuta talep hiç bitmiyor!

TOKİ Başkanı Ergün Turan sosyal konut olarak yapıp satışa sundukları konutlara talebin hiç düşmediğini dile getirdi. Turan, “Şu an açık satışta 3 bine yakın konut satışımız var. Bunların her gün en az 100- 150 tanesi satılıyor. Sözleşme yapılıyor” diye açıklama yaptı.


Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren ve 500 bin konut hedefine ulaşan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yeni hedefi olan 1 milyon 200 bin konut için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Yeni Şafak gazetesinden Mine Açar'ın haberine göre  TOKİ  Başkanı Ergün Turan bir yandan da sosyal konut satışlarına devam ettiklerini söyledi. Şu anda açık satışta yaklaşık 3 bin sosyal konutun satışta olduğunu belirten Turan, “Bunların satışı çok hızlı. Sosyal konutlarımıza gelen talep hiçbir zaman düşmedi. Günlük 100-150 konut satışı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Turan, “Fizibilitesi devam eden yerler de var baktığımız yeni yerlerde. 100 günlük eylem planı doğrultusunda çalışıyoruz. Vatandaşın konut ihtiyacının olduğu yerler önceliklerimiz arasında. Odağımızda Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgeleri de var, İstanbul, İzmir, Ankara, Diyarbakır ve  Adana  gibi şehirler de” bilgisini verdi. İndirim kampanyası hakkında da bilgi veren Turan, beklediklerinin üzerinde bir başvuru olduğunu dile getirdi. Ödeme yapanlar ise kredi kullanmadı. Yastık altı paralar ekonomiye kazandırıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

İdarenin inşa ettiği konutlar arasında kentsel dönüşüm konutları yüzde 15-20’lik bir bölümü oluşturuyor. Turan, “Bu oranı yüzde 40'a 50'ye çıkarmayı hedefliyoruz. Kentsel dönüşümde tehditleri ortadan kaldırıcı adımlar atmayı ve yerinde dönüşümü amaçlıyoruz” diye konuştu.

TOKİ'den emekliye 50 bin TL'ye konut fırsatı!
TOKİ'den 355 TL taksitle ev fırsatı!

TOKİ'den 9 bin TL peşinatla ev sahibi olma fırsatı!