Soyak ve Tahincioğlu`ndan 5 yılda 1 milyon metrekare alışveriş merkezi

Soyak ve Tahincioğlu`ndan 5 yılda 1 milyon metrekare alışveriş merkeziİki grup ilk alışveriş merkezi projelerinin temelini 2008'de Adana ve Hatay'da atıyor. Soyak ve Tahincioğlu Holding işbirliği, Türkiye'de Alışveriş Merkezi (AVM) alanında ilk 5 yıl içinde 1 milyon metrekare kiralanabilir alan gerçekleştirecek.


Konut sektöründeki 46 yılı aşkın bilgi birikimi ile bugüne kadar 50 binin üzerinde aileyi ev sahibi yapan SOYAK ve İstanbul Kozyatağındaki 160milyon Euroluk yatırımı ile gerçekleştirdiği Palladium alışveriş merkezi,  İzmir  Büyük Efes otelini yeniden hayata geçiren yatırımı ve sektördeki 21 yıllık tecrübesi ile TAHİNCİOĞLU HOLDİNG, ortak alışveriş merkezi yatırımlarında bulunuyor.

Kurulan bu ortaklık ile, gelecek 5 yıl içinde 1.000.000 m2 kiralanabilir alan gerçekleştirerek, bu alanda sektör öncüsü olmak hedefleniyor. Bu kapsamda temelleri atılacak ilk projeler, 2008 yılında  Adana  ve Hatay illerinde gerçekleştirilecek. Adana'da 140.0000 m2'lik kiralanabilir AVM ve Ofisten oluşan projenin yanı sıra, 25.000 m2'lik kiralanabilir AVM'den oluşan iki farklı proje hayata geçirilirken; Hatay'da ise, 40.000 m2'lik kiralanabilir AVM projesine başlanacak.

Türkiye'deki gayrimenkul potansiyeline inanan ve şirket politikası olarak sürdürülebilirlik temeline dayalı stratejiler geliştiren Soyak ve Tahincioğlu Holding, bu amaçla AVM yatırımlarını uzun vade yatırımı olarak planlıyor. Kurulan bu ortaklığın, Türkiye'ye de önemli yararlar sağlayacağını belirten Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi Emre Çamlıbel, alışveriş merkezi yapacakları bölgelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasına yardımcı olmak ve katkıda bulunmanın, bu ortaklığın temel hedeflerinden biri olduğunu söyledi. Çamlıbel; 2008 yılında Adana ve Hatay'daki AVM projelerinin yapımına devam ederken, bir taraftan da 3 yeni proje için Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde çalışmalara devam edeceklerini belirtti.