Soyak'dan İzmir'e iki yeni konut projesi

Soyak'dan İzmir'e iki yeni konut projesi


Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel, İzmir'de iki yeni inşaat projesine daha başlayacaklarını açıkladı.


Önümüzdeki dönemde konut fiyatlarının artacağını savunan Çamlıbel, ihtiyaç sahipleri ve yatırımcıların ekonomideki dalgalanma nedeniyle kararsız kalsalar da gayrimenkule yönelip fiyat avantajını yaşayabileceklerini söyledi.

İzmir Karşıyaka'da 2006 yılında başladıkları Soyak Mavişehir projesinin büyük ölçüde tamamlandığını belirten Çamlıbel, yaklaşık 130 bin metrekarelik alanda bulunan Soyak Mavişehir'de 64 metrekareden 200 metrekareye kadar farklı büyüklükte dairelerin olduğunu anlattı. Çamlıbel, "Sosyal olanaklar bakımından da yeterli donanıma sahip Soyak Mavişehir'de 24 saat özel güvenlik, 4 adet toplam bin 400 metrekare yüzme havuzu, 3 adet basketbol sahası, 3 adet tenis kortu, açık spor alanları, 1.5 km'lik yürüyüş ve bisiklet parkuru bulunuyor" dedi.

2 bin konutluk yeni proje
Soyak Mavişehir projesinin birinci etabı olan 880 konutun teslimini Aralık 2007'de tamamladıklarını, projenin ikinci etabındaki 668 konutu ise bu ay içinde yeni sahiplerine teslim edeceklerini açıklayan Çamlıbel, İzmir'de Soyak Mavişehir'den sonra 2 yeni projeye daha başlayacaklarını ifade etti. Çamlıbel, "Projelerden ilki, bu ay içerisinde satışa sunmayı planladığımız  İzmir  Karşıyaka'da yer alan 2 bin konutluk projemiz. Az katlı bina konsepti ile yaratılan proje kapsamında, ergonomik tasarımlı ve her tip beğeniye hitap edecek farklı büyüklükte daireler yer alıyor. Projenin ilk etabında 1+1'den 3+1'e kadar toplam 761 daire yer alacak" diye konuştu.

Çamlıbel, diğer projenin ise İzmir-Urla Zeytinalanı'nda yer alacak villa projesi olduğunu söyledi. 200 villadan oluşacak ve 200 bin metrekare alanda yer alacak projenin 2 katlı modern tasarımlı olacağını anlatan Çamlıbel, "250 metrekare büyüklüğünde ve havuzlu villaların her biri 800 metrekare alana oturtulacak. İzmir merkeze 20 dakika uzaklıkta olan projenin her noktasından panoramik deniz manzarası görüyor" dedi.

Konut fiyatları artacak
Arsa fiyatlarında kayda değer düşüş olmadığını, işçilik ve malzeme maliyetlerinin ise artmaya devam ettiğini ifade eden Çamlıbel, bu nedenle konut fiyatlarında herhangi bir düşüşün olmayacağını savundu. Çamlıbel, şöyle devam etti: "Aksine, önümüzdeki dönemde konut fiyatlarında artış yaşanacak. Bu durumda önemli olan, sektörde faaliyet gösteren şirketlerin, doğru lokasyonlarda, doğru müşteri kitlesinin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilecek doğru yatırımlar yapmalarıdır. 2008 yılının son çeyreğinde de tecrübeli, kurumsal, finansal açıdan güçlü ve güvenilir konut firmalarının projeleri tercih edilecek. İhtiyaç sahipleri ve yatırımcılar bir süre dalgalanma nedeniyle kararsız kalsalar da, 2008 ve 2009 dönemini iyi değerlendirmeleri halinde gayrimenkule yönelerek fiyat avantajı kapsamında fırsat yakalayacak."

Referans