30 / 03 / 2023

Spotify yeni özelliğini sunacak! Artık bunu yapabileceksiniz

Spotify yeni özelliğini sunacak! Artık bunu yapabileceksiniz

Spotify, ne tür müzikten hoşlanacağınıza karar verirken belirli çalma listelerindeki müziği yoksaymasını söylemenizi sağlayacak bir özelliği kullanıma sunuyor. Özellik, Zevk Profilinizden Hariç Tutma olarak adlandırılır ve şirket, önerilerinizin genel dinleme alışkanlıklarınıza "uymayan şarkılar ve sanatçılar" tarafından istila edilmesini önlemenin bir yolu olarak sunar.

Bu yeteneğin yararlı olabileceği birkaç senaryo hayal etmek kolaydır. Uyku çalma listeniz çok fazla dinleme süresi alabilir, ancak uyanıkken dinlemek isteyeceğiniz türden müzik veya seslere sahip olmayabilir. Mesai saatleri dışındaki müzik zevklerinizden çok farklı olabilecek iş çalma listeleriyle benzer bir hikaye. (İş arkadaşlarımdan biri, biz bu özelliği tartışırken lo-fi beat çalma listelerinin haftalık keşiflerini "öldürdüğü" yorumunu yaptı.)

Spotify ayrıca, çocuklarınız varsa yararlı olacağını söylüyor - bu özellik , algoritmaya günlük karışımınızda bir ton Kidz Bop veya Pinkfong'u seveceğinizi söylemeden, müziklerinin kolayca erişilebildiği bir çalma listesine sahip olmanızı sağlayacak.

Spotify yeni özelliğini sunacak! Artık bunu yapabileceksiniz

Şirket, iOS, Android ve masaüstü uygulamalarının yanı sıra web oynatıcısını kullanarak oynatma listelerini hariç tutabileceğinizi söylüyor. Bunu yapmak için çalma listesini seçin, üç nokta düğmesine ve ardından "Tat profilinizden çıkar" düğmesine dokunun. Spotify'ın bugün kullanıma sunulmaya başladığını söylediği gibi,
 bu özelliğe hemen sahip olmayabilirsiniz.
Geri Dön