Suat Hacısalihoğlu: Rus iş adamları Türkiye inşaatlarında işbirliği yapmak istiyorlar!

Suat Hacısalihoğlu: Rus iş adamları Türkiye inşaatlarında işbirliği yapmak istiyorlar!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Rus iş adamlarının inşaat, tekstil, otel gereçleri ve gıda konusunda Türk iş adamlarıyla işbirliği yapmak istediklerini bildirdi.


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon ile Sochi arasındaki ticari, sosyal ve ekonomik ilişkilerin canlandığını, geçmişe oranla ilişkiler noktasında çok hızlı seyir olduğunu ifade ederek, "Trabzon'a 26 Haziran'da Rusya'dan iş adamları gelecek. Böylelikle ortaya konacak projeler ve yatırım planları çok daha net şekilde belirlenebilir" dedi.


Trabzon ve Sochi Ticaret ve Sanayi Odaları arasında ilişkilerin uzun zamandır devam ettiğini kaydeden Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:


"Sochi, Rusya pazarı ile ilişkilerimizde çok önemli bir şehir. Trabzon'dan iş adamları ile Sochi'ye yaptığımız ziyarette, buradaki iş adamlarının inşaat, tekstil, otel gereçleri ve gıda konusunda talepleri olduğunu gördük. Trabzonlu iş adamları ile işbirliği yapmak istiyorlar. Bu konuda daha ileri adım atabilmek için Sochi Ticaret ve Sanayi Odasında bir ofis devreye alacağız. Üyelerimizin ürünleri, katalogları burada sergilenecek. Burada görevlendireceğimiz kişi, iş adamları arasında ticari bağlantılar kurulması için girişimlerde bulunacak."


Hacısalihoğlu, özellikle, turizm, otelcilik, mefruşat, mobilya sektörlerinde iki ülke iş adamları arasında görüşmelerin sürdüğüne de işaret ederek, iş adamlarının bu konudaki çalışmaların hızlandırılması noktasında istekli olduklarını sözlerine ekledi.


AA