Süleyman Çetinsaya: Vadistanbul 3. etabı için hazır olun!

Süleyman Çetinsaya: Vadistanbul 3. etabı için hazır olun! Süleyman Çetinsaya: Vadistanbul 3. etabı için hazır olun!

Vadistanbul'da yüzde 40 prim vaadi gerçek olan Artaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, yatırımcılara ' Projenin 3. etabı için hazır olun ' mesajı verdi.İlk etabı iki yılda yüzde 40 primlenen Vadistanbul projesinin üçüncü etabındaki daireler metrekaresi 8 bin -8.500 liradan satışa çıkacak. 

Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Vadistanbul'da inşaat, satış ve yerleşim süreci devam ediyor. Projenin 1.111 dairelik ilk etabı Terastaki son daireler anahtar teslim sahiplerini beklerken, ofis blokları ve AVM'den oluşan "Bulvar" etabında satış ile kiralamalar devam ediyor. 


3. Etap hazırlığı!

Projenin büyük ortağı Artaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Vadistanbul'un 1.000 konut ve 1.200 home ofis alanlarından oluşacak üçüncü ve son etabı Bahçe'de hazırlıklarının devam ettiğini açıkladı. Mart ayında başlayacak yıkım ve hafriyat çalışmalarının ardından eylül ayında satışlara başlanacağını dile getiren Çetinsaya, yeni etapta dairelerin metrekaresinin minimum 3.500 dolar düzeyinde olacağını kaydetti. 


Projeyi zenginleştirecek olan 1 km'lik metro hattı için de 25 milyon dolar harcanacak. Tüm proje genelinde ise 2.500 konut, 300 bin metrekare ofis, 100 bin metrekare AVM ile 275 adet mağaza yer alacak. 


35 bin kişilik dev yatırım!

Evyap Holding'e ait arsa üzerinde konumlandırılan Vadistanbul, konut etaplarının yanısıra AVM, alışveriş caddesi ve 5 yıldızlı otelden oluşan karma bir proje olarak inşa ediliyor. Uluslararası alanda faaliyet gösteren eğitim, bilişim ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran yeni bir kent merkezi haline gelecek olan projede 2017 yılından itibaren 35 bin kişinin yaşaması bekleniyor. 


Kale'de finale doğru!

Avrupa Konutları markasıyla Topkapfda inşa edilen Kale projesinde son daireler sahiplerini bekliyor. Süleyman Çetinsaya, projedeki 599 daireye gelen 5.200 ön talepten duydukları memnuniyeti inşaat sürecine hız katarak yansıttı. Bina inşaatı maliyet endeksindeki artışa dikkat çeken Çetinsaya, konut fiyatlarında yaşanacak artışa rağmen Avrupa Konutları Kale projesinde kâr marjlarını düşük tuttuklarını söyledi. Projedeki son dairelerin minimum fiyatı ise 850 bin lira. 


Yeni Akit