Süleyman Şah Türbesi'nin yol çalışmaları tamamlandı!

Süleyman Şah Türbesi'nin yol çalışmaları tamamlandı!Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Suriye Eşmesi'nde yapımı süren Süleyman Şah Türbesi'nde incelemelerde bulundu. Güvenç: "Vatandaşlarımız türbeyi bundan sonra çok daha rahat ziyaret edebilecekler" dedi.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Suriye Eşmesi'nde yapımı süren Süleyman Şah Türbesi'nde incelemelerde bulundu.   


Güvenç, ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şah Fırat Operasyonu'nun ardından 3. Hudut Alayı 3. Hudut Taburu 8. Hudut Bölük Komutanlığı'na getirilen geçici türbeyi ziyaret etti. Daha sonra Suriye Eşmesi'nde yapımı süren Süleyman Şah Türbesi inşaatına geçen Güvenç ve beraberindekiler, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.  


Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Güvenç, manevi değeri yüksek ecdat yadigarının başarılı bir operasyonla Türkiye'ye getirildiğini belirtti. 


Türbede devam eden alt ve üstyapı, çevre düzenlemesi ve yol çalışmalarını kendilerinin yürüttüğünü belirten Güvenç, "Buraya ulaşan beton yolun yapımını ve peyzaj çalışmasını yaptık. Arkadaşlarım alt ve üstyapıyı 10-15 gün gibi sürede tamamladı. Vatandaşlarımız türbeyi bundan sonra çok daha rahat ziyaret edebilecekler" diye konuştu.


Güvenç'e, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı ve askeri yetkililer eşlik etti. 


Emanetler, türbe inşaatı bitene kadar geçici olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı 3. Hudut Alayı 8. Hudut Bölük Komutanlığı'ndaki bir binada oluşturulan türbede muhafaza altına alınmıştı.


AA