Sur Enerji'den 315 milyon TL'lik Kurtini RES Projesi!

Sur Enerji'den 315 milyon TL'lik Kurtini RES Projesi! Sur Enerji'den 315 milyon TL'lik Kurtini RES Projesi!

Sur Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Sur Enerji’nin Kurtini RES Projesi yaklaşık 315 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçti. Proje Mersin Gülnar'da faaliyete başladı. 


Sur Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Sur Enerji’nin hayata geçirdiği Kurtini RES Projesi Mersin Gülnar'da faaliyete başladı. Yaklaşık 315 milyon TL yatırım değerine sahip proje yenilebilir rüzgar enerjisi üretecek.

Toplam 14 MW kurulu güce sahip ve yıllık 46 GWh enerji üretimi kapasiteli  Kurtini RES Projesi devreye alındı. Yıllık 15 bin hanenin enerji tüketimini karşılayabilecek proje Sur Yapı'nın konut projelerinin enerjisini karşılayacak.

 

 

Yeni rüzgar enerji santralinin devreye alınmasıyla ilgili konuşan Sur Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için enerjide de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Enerji yatırımlarındaki öncelikli hedefimiz memleketin enerji açığının giderilmesine fayda sağlamak ve cari açığı
kapatmak için destek olmak” ifadelerini kullandı.

Doğayı korumak ve gelecek nesillere sürdürülebilir çevre bırakmayı amaçladıklarını anlatan Elmas, “2017 yılında Mersin’de Elmalı rüzgâr enerji santralini devreye almıştık. Yeni devreye aldığımız Kurtini rüzgâr enerji santraliyle 2018 yılındaki hedefimiz de gerçekleşmiş oldu. Yenilenebilir enerji yatırımlarımız 2019 ve 2020 hedeflerimiz şeklinde devam edecek. Her yıl bir santrali devreye almaya gayret ediyoruz” dedi.