Sur Yapı, 4 alışveriş merkezi yapacak

Sur Yapı, 4 alışveriş merkezi yapacakSur Yapı, 2008 yılında Bayrampaşa, Kâğıthane, Çekmeköy ve İzmir'de dört alışveriş merkezinin inşaatına birden başlayacak.Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 2008 yılında dört alışveriş merkezi projesine birden başlayacaklarını açıkladı. Elmas, proje çalışmaları devam eden dört alışveriş merkezinin inşaatlarına 2008 ortasında başlamayı planladıklarını söyledi.
Alışveriş merkezi yapılacak arsaların Bayrampaşa, Kağıthane, Çekmeköy ve İzmir'de yer aldığını belirten Elmas, Bayrampaşa'daki alışveriş merkezinin 100 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını vurguladı.
Altan Elmas, Vatan Caddesi ile E-5'in kesiştiği kavşağın 300 metre ilerisindeki Bayrampaşa metro istasyonunun bitişiğindeki arsada Hayat Holding'le birlikte bir alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otel inşa edeceklerini açıkladı. Elmas, 45 bin metrekarelik arsa üzerine kurulacak alışveriş merkezinde mağazaların 70 bin metrekare yer kaplayacağını ifade etti.


Henkel'in fabrikasını aldıAltan Elmas, Bayrampaşa'daki arsa üzerinde beş yıldızlı otelin yanısıra, ihtiyaca göre konut da yapılabileceğini ifade etti.
Elmas, Hayat Holding'le birlikte Bayrampaşa'nın yanı sıra Kağıthane'de Cendere Yolu üzerinde de bir alışveriş merkezi planladıklarını açıkladı. Sur Yapı-Torun Yapı-Hayat Holding ortaklığıyla İzmir'deki Henkel arazisi üzerinde bir alışveriş merkezi kuracaklarını kaydeden Elmas, Çekmeköy'de kat karşılığı olarak aldıkları arsa üzerinde alışveriş merkezi kurma çalışmalarına da başladıklarını söyledi.


"`Bizim Mahalle'mizde mahalle baskısı yok"


Çekmeköy'de Mahalle İstanbul adlı yeni bir sitenin inşaatına başladıklarını belirten Altan Elmas, sitede daire büyüklüklerinin 60 ile 230 metrekare arasında değiştiğini, fiyatların ise metrekare başına 2 bin 300 YTL civarında olduğunu söyledi. Elmas, 1+1'den 5+1'e kadar farklı daire tiplerinin yer aldığı sitenin dokuz blokta 246 daireden oluştuğunu ve ortak kullanım alanlarında açık yüzme havuzu, basketbol sahası, yürüyüş parkuru, güneşlenme terası, çocuk parkı, sauna, fitness salonu ve snack barın yer aldığını kaydetti.
Siteye `Mahalle' adını koyarken, özlem duyulan eski mahalle yaşantısından yola çıktıklarını belirten Altan Elmas, şunları söyledi:
"Birçok konut sitesi birbirine benzemeye başladı. Rezidans'larda komşuluklar gelişmiyor, işyeri gibi oluyor. Unutulmaya yüz tutmuş değerleri hatırlatmak istedik. Siteye ad koyarken mahalle baskısı tartışmasını çağrıştıracak diye bir endişemiz olmadı. Ben mahalle baskısına inanmıyorum. Mahallelerde kimse kimsenin boğazına sarılmıyor. Herkes işinde gücünde. Kimsenin kimseyle işi yok."
Elmas, "Bizim Mahalle'de de baskı yok. Her çeşit insan var benim etrafımda. Bizim Mahalle'miz herkese açık. Havuzlarımız var, ortak sportif alanlarımız var. Farklılıklarla birlikte dostluklar da yaşanabilir" dedi.


(Miliyet)