Sur Yapı'dan 7 yeni proje

Sur Yapı'dan 7 yeni projeSur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas 7 projeye başlamak için hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.


Sur Yapı önümüzdeki günlerde 7 projeye başlamak için çalışmalar yapıyor. Yapacakları ilk projenin Sarıgazi'de Aydın Örme'ye ait arsa üzerinde bin 12 konuttan oluşacağını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Aydın Örme ile hasılat paylaşımı modeliyle anlaştık. Proje 3 etaptan oluşacak. Eylül'ün ilk haftası satışa çıkartmayı planlıyoruz. 55 ile 200 metrekare arasındaki konutların başlangıç metrekare fiyatı 1.800 YTL olacak. İnşaata bu ay başlayacağız. İlk etap teslimleri 2010'da gerçekleştirilecek" dedi.

Elmas diğer projeleri şu şekilde sıraladı:

1) Bayrampaşa'da mülkiyeti Sur Yapı'ya ait olan 45 bin metrekare arsa
üzerinde, 80 bin metrekaresi alışveriş merkezi ve 30 bin metrekaresi konut ve ofis olmak üzere toplam 110 bin metrekare alanlı mix proje.

2) Çekmeköy'de 72 bin metrekare arsa üzerinde 50 bin metrekare
alışveriş merkezi ve 54 bin metrekare konut alanlı proje. Çekmeköy metro istasyonu transfer merkezi olan projenin inşaatı 2009'un ilk aylarında başlayacak.

3) Kavacık'ta kaba inşaatı tamamlanmış olan 6 bin metrekare arsa
üzerinde 27 bin metrekare inşaat alanı olan ofis projesi. 2008 sonunda bitecek. Plazanın 6 bin 500 metrekaresi 3 M'e kiralandı. Geriye kalan alanların kira görüşmeleri sürüyor.

4) Kavacık'ta 1.500 metrekar earsaya 5 bin metrekare alanlı plaza inşa
edilecek. İnşaatı yıl sonunda başlayacak.

5)  İzmir  Henkel fabrikası Torunlar ve Hayat Kimya ile ortaklaşa satın
alındı. Fabrika bu ay teslim alınıyor. Buraya 45 bin metrekare alanlı alışveriş merkezi 30 bin metrekare alanlı konut ve 330 yatlık marina inşa edilecek. Denize 300 metre sınırı olan projenin inşaatına Ekim ayında başlanacak.

6) Kağıthane'de mülkiyeti Hayat kimya'ya ait olan Hasel Halıcılık'ın
kiracı olduğu 22 bin metrekare arsaya 42 bin metrekare alanlı alışveriş merkezi inşa edilecek. İnşaatına Eylül ayında başlanacak proje 18 ayda tamamlanacak. Projedeki 3 bin 500 metrekare market alanı Carrefour'a kiralanacak.