Taksim Cami'nin kaba inşaatının yüzde 85'i tamam!

Taksim Cami'nin kaba inşaatının yüzde 85'i tamam!Taksim'de bir yıl önce temeli atılan caminin inşaatı son sürat devam ediyor. Kaba inşaatı yüzde 85 oranında tamamlanan caminin 2018 yılı içerisinde hizmete açılması planlanıyor.


Taksim'de bir yıl önce temeli atılan caminin kaba inşaatın yüzde 85'i tamamlandı. Akşam gazetesinde yer alan habere göre, kubbe üzerinde hazırlanan tahta iskelelerin üzerine beton dökülmesiyle caminin üzeri kapanacak ve kaba inşaat tamamlanacak. Kaba inşaatın tamamlanmasının ardından binanın iç yapısına geçilmiş olacak. Taksim Caminin bu yıl ibadete açılması planlanıyor.


Yapımına bir yıl önce başlanan Taksim Camii inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Camideki inşaa çalışmaları kubbe bölümünde yoğunlaştı. İskele sistemi tamamlanmak üzere olan kubbeye önümüzdeki günlerde beton dökme işlemleri yapılacak. 

Bu amaçla yoğun bir çalışmanın sürdüğü caminin kubbe inşaatında onlarca işçi aynı anda çalışıyor. İnşaatın bir sonraki aşamasında minarelerin yapılması için düğmeye basılacak.

Caminin altında 4 kat otopark bulunacağı açıklandı. Giriş katı kültür merkezi olarak yapılması planlanan caminin 2018 içerisinde ibadete açılması planlanıyor.