Taksim Camisi bu Cuma açılıyor!

Taksim Camisi bu Cuma açılıyor!4 sene önce temeli atılan Taksim Cami açılışa hazırlanıyor. Cami Ramazan'ın son Cuma'sında ibadete açılacak. 


Taksim'de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması hedeflenen camide son rötuşlar yapılıyor. Sabah'tan Mustafa Kaya'nın haberine göre;  Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman'ın imzasını taşıyan ve yapımına 17 Şubat 2017'de başlanılan Cami Ramazan ayının son Cuma günü olan 7 Mayıs'ta ibadete açılacak. 

Taksim Camisi bu Cuma açılıyor!

Manisa'dan getirilen halıların serilmesiyle iç mekandaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı caminin çevre düzenlenme işleri tamamlanıyor.  Caminin alt katındaki çok amaçlı salondaki çalışmalar ise, açılışa yetiştirilmesi için tüm hızıyla devam ediyor. Dışarıdaki çalışmalar sebebiyle içeri giren tozlar, her gün temizlikçiler tarafından temizleniyor. Temizlikçilerin bir kısmı sütunları, bir kısmı ise ayakkabılıkları silerek tozu ortadan kaldııyor. İçerisinde otopark, konferans ve sergi salonlarının da yer aldığı, 2 bin 250 kişinin aynı anda namaz kılabileceği cami, 2 bin 482 metrekare arsa alanına, 16 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip.

Taksim Cami açılışa hazırlanıyor!