Talimhane`nin en büyük kongre oteli

Talimhane`nin en büyük kongre oteliTalimhane'nin en büyük kongre oteli Elite World Hotel açılıyor. Yaklaşık 30 milyon dolara malolacak bin 200 kişilik otel, Temmuz ayında müşterilerine hizmet verecek
Elit Turizm Yatırım AŞ. tarafından yapımına 15 ay önce başlanan ve 18 bin metrekare inşaat alanı bulunan otel, arsa hariç yaklaşık 30 milyon dolara mal olacak. Otelin; 1 kral dairesi, 3 corner suit, 7'si geçişli, 2 engelli ve 232 deluxe olmak üzere toplam 245 odası bulunacak. Grubun ikinci oteli olacak Elite World Hotel, Elit Turizm Yatırım A.Ş tarafından işletilecek. Aynı zamanda iş toplantıları, kongreler ve sosyal organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan Elite World Hotel'in, toplam kapasitesi 1200 kişilik 9 ayrı toplantı salonu bulunuyor.


Elite World Hotel, kapasitesiyle Talimhane'nin en büyük kongre oteli olma özelliğini de taşıyor.


Toplam 1000 metrekare alana yayılmış sağlık kulübünde ise kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, Türk hamamı, buhar odası, sauna, şok duşlar, masaj odaları, modern aletlerden oluşan fitness center ve Vitamin Bar gibi lüks hizmetler yer alacak.


İŞ DÜNYASININ TERCİHİ


İstanbul'un son yıllarda uluslararası kongre ve zirvelere başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptığını kaydeden Elite World Hotel Genel Müdürü Ünsal Şınık, "İstanbul kongreler vadisine, 5 yıldızlı otellerin niteliklerine sahip bir otel daha geliyor. Ayrıca, kentsel dönüşüm projesiyle yeniden hayat bulan Talimhane'nin kongre oteli olmamız, Talimhane'ye de önemli bir prestij kazandıracak" dedi.


EYLEM ŞİMŞEK/YENİ ŞAFAK