tapu.com'dan Bursalılar'a 8 altın fırsat!

tapu.com'dan Bursalılar'a 8 altın fırsat!Emlak ve gayrimenkul pazarında dengeleri değiştiren tapu.com; Bursa’nın Nilüfer, Gemlik, İnegöl, Yıldırım ve Yenişehir ilçelerinde yer alan, her biri yetkili makamlardan alınan değerleme raporuna sahip, altın değerinde 8 gayrimenkulü satışa çıkardı.


Gayrimenkul fiyatını şeffaf ve rekabetçi bir ortamda satıcının değil alıcının belirlediği tapu.com Bursa’da çok uygun fiyatlı 8 adet gayrimenkulü görücüye çıkardı. Ekspertiz raporları ve temiz tapularıyla alıcılarını bekleyen daireler arasında Gemlik'teki 2+1 daire 39.500 TL başlangıç fiyatı,  Nilüfer’deki 4+1 daire ise 144.000 TL açılış fiyatıyla satışa sunuldu.


Fiyat açık artırma yoluyla belirleniyor


Ağustos 2015’te faaliyete geçen Türkiye’nin ilk gayrimenkul pazaryeri tapu.com, Türk gayrimenkul piyasasındaki dengeyi alıcıları gözeterek kuruyor. Tapu.com’da satılacak gayrimenkul ile ilgili her türlü bilgi, bağımsız ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından sertifikalandırılmış uzmanların yazdığı değerleme raporlarından alınarak yayınlanıyor. Bu süreçte gayrimenkulü görmek isteyen alıcı adaylarına da gereken olanaklar sağlanıyor. Söz konusu gayrimenkule talip olanlar rekabetçi ve şeffaf bir ortamda buluşarak, online açık artırma yoluyla tekliflerini en hızlı şekilde verebiliyorlar. Satıcının razı olduğu minimum satış bedeli üzerine çıkan teklifler arasından en yüksek fiyatı verenler gayrimenkulü almaya hak kazanıyor.  Açık artırmaya katılmak için katılımcıların herhangi bir bedel ödemesi gerekmiyor. Sadece kazanandan hizmet bedeli tahsil ediliyor. Gayrimenkulün  tutarı ise Tapu.com’a değil doğrudan satıcıya ödeniyor.