10 / 12 / 2022

Tapusu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Resmi Gazete'de yayımlandı!

Tapusu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Resmi Gazete'de yayımlandı!

Tapu Planlarında Yanılma Sınırının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik bugünkü 31966 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte detaylar...Tapu Planlarında Yanılma Sınırının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik bugünkü 31966 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte detaylar...

Tapu Planlarında Yanılma Sınırının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik ile tapu sicilini oluşturan tapu kütüğü, kat mülkiyeti kütüğü ve bunu tamamlayan yevmiye defteri, belgeler ve tapu planlarına ilişkin; aplikasyon ve yüzölçümü hesabı gibi teknik işlemlerde kullanılan yanılma sınırının tanımlanmasına ilişkin usul ve esasları belirlendi.

Tapusu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Resmi Gazete de yayımlandı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) tarafından hazırlanan Tapu Planlarında Yanılma Sınırının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Tapusu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren söz konusu yönetmelik ile beraber mülkiyeti nakil sonucu doğuran akitli ve akitsiz işlemlerin Türk Medeni Kanununun 719 uncu maddesine uygun olarak taşınmazın tescilli haritası üzerindeki sınırları üzerinden yapılması esas olarak belirlendi.
Geri Dön