Tarsus Toplu Konut Projesi'nin temeli atıldı!

Tarsus Toplu Konut Projesi'nin temeli atıldı!

Mersin Tarsus Belediyesi tarafından Tozkoparan Zahit Mahallesi'nde yapımına başlanacak 472 dairelik toplu konut projesinin temeli atıldı.Mersin Tarsus Belediyesi tarafından Tozkoparan Zahit Mahallesi'nde hayata geçirilecek 472 dairelik toplu konut projesinin temel atma töreni gerçekleşti.

Memleket Gazetesi'nde yer alan habere göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Elvan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile Tarsus Belediyesi'nin Tozkoparan Zahit Mahallesi'ndeki toplu konut temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreninde konuşan  Elvan, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan kültür ve medeniyet şehri Tarsus'un ülkenin kalkınmasına öncülük eden yerlerden biri olduğunu söyledi.Toplu konut yatırımının vatandaşlar için önemli bir adım olduğunun altını çizen Elvan, projeden dolayı Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'a teşekkürleri iletti.

Cumhur İttifakı'na değinen Elvan, "Cumhur İttifakı öyle uzun hesaplar neticesinde oluşan bir ittifak değildir. Bu ittifakı, millet, sizler oluşturdunuz. Bu ittifaka Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önderlik ediyorlar ama bunun tabanını, ortamını oluşturan sizlersiniz. Ne için oluşturdunuz? Bu ülkenin bekası, ay yıldızlı al bayrak, devletimiz, milletimiz için oluşturdunuz" açıklamasında bulundu. 

Türkiye'yi yıldırmaya çalışanlar karşısında yılmadıklarını söyleyen Elvan, millet için dik durduklarını kaydetti. Millet için dik durduklarını anlatan Elvan, "İnandıklarımızdan, değerlerimizden, hedeflerimizden asla taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Doğru bildiğimiz neyse onu söylüyoruz bundan sonra da söylemeye ve yapmaya devam edeceği. Cumhur İttifakı olarak bu bilinçle, demokrasi ve ekonomide, her alanda Türkiye'yi dünyanın en ileri ülkelerinden birisi yapma yönünde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye'yi Allah'ın izniyle dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline getireceğiz. Bize inanın. Sizlerin bize desteği sürdüğü müddetçe bunları başaracak güçteyiz" diye konuştu.

Hem AK Parti hem de MHP teşkilatlarının güçlü bir uyumla yerel seçim çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı çalışmalarına da değinen Elvan, 31 Mart seçimlerinden önce pisti tamamlayarak ilk uçağı indirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Projenin temel atma töreni vesilesiyle güzel bir manzaranın yaşandığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Cumhur İttifakı, iki partinin, öylesine bir araya gelerek yaptıkları bir ittifak değil. Bu ittifakın temeli, 15 Temmuz gecesine dayanır. Bu ittifakı, Türk milleti yaptı. Onun için bu ittifak öyle bazılarının dediği gibi kolay kolay bozulacak bir ittifak değil'' ifadelerini kullandı.

"Bugün, 15 Temmuz'da işgal girişiminde olanlar başarılı olmuş olsalardı biz neyin belediyesini, seçimini, ittifakını görüşecektik?" sorusunu cevaplayan Karakaya, "O gün Türk milleti kendi kaderine kendisi el koydu ve 7 Ağustos 2016'da İstanbul Yenikapı'da yerli ve milli bir ruhun tescilini yaptı. Cumhur İttifakı, o gece Türk milletinin karar ve görev verdiği bir ittifaktır. O geceyi yine hatırlayalım. Bugün Cumhur İttifakı'na karşı olanlar, hani kıpır kıpır yerlerinde duramayıp da her şey için yürüyenler o gece darbeye karşı yürümeyenler, neredeydiler? Neden sessiz kaldılar, neyi beklediler? Yine bugün Cumhur İttifakı karşısında zillet ittifakını oluşturan, o gün MHP'yi ele geçirmeye çalışanlar, bugün zillet ittifakıyla karşımıza dikilenler, hani 'Cumhurbaşkanlığına 10 binlerle yürüyeceğim' diye efelenenler o gece neredeydiler? Neden sessiz kaldılar? Cumhur İttifakı öylesine basit bir ittifak değil. Cumhur İttifakı gerçekten bu ülkenin geleceği, bekasıyla ilgili oluşturulmuş ve Türk milleti tarafından verilen kutsal bir görevin ittifakıdır" dedi.