TAV, Filipinler'deki 5 havalimanı için başvuru yaptı!

TAV, Filipinler'deki 5 havalimanı için başvuru yaptı!TAV'ın dahil olduğu konsorsiyum Filipinler'de bulunan bölgesel havalimanlarının ihalesine ön yeterlilik başvurusunda bulundu.


TAV'ın dahil olduğu konsorsiyum Filipinler'de bulunan bölgesel havalimanlarının ihalesine ön yeterlilik başvurusunda bulundu.


TAV Havalimanları Holding'in açıklamasına göre, TAV ile birlikte Aéroports de Paris'in iştiraki Aéroports de Paris Management (ADPM) ve Metro Pacific Investments Corporation (MPIC) ortak girişim grubunun oluşturduğu konsorsiyum, Filipinler'deki Bacolod-Silay, Iloilo, Davao, Laguindingan ve New Bohol-Panglao havalimanlarının işletim ve bakım-onarım hakkını içeren ve kamu özel sektör ortaklığı kapsamında düzenlenen ihaleye başvuru yaptı.


Konsorsiyumda ADPM ile birlikte TAV'ın payının yüzde 40 oranında olduğu, kalan yüzde 60'lık payın da MPIC grubuna ait olduğu belirtilen açıklamada, "İhaleye konu olan beş havalimanı, 2014 yılı itibarıyla yaklaşık 9 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Konsorsiyum üyeleri, ilerleyen dönemlerde Filipinler'de düzenlenmesi muhtemel diğer havalimanı özelleştirmesi projelerinde de birlikte hareket etme kararı almıştır" ifadelerine yer verildi.


AA