Çukurova Balkon

Tavşan adası satışa çıktı!

Tavşan adası satışa çıktı! Tavşan adası satışa çıktı!

Bozcaada 'ya 1 km uzaklıktaki Tavşan Adası satılıyor. Sahipleri adanın yüksek bir rüzgâr potansiyeli olduğunu iddia ediyor. Türkiye'de ise pek çok sahibinden satılık ada bulunuyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinin 1 mil kuzeyinde bulunan bin dönüm büyüklüğündeki Tavşan (Mavriya) Adası, 22 milyon dolara satılıyor. Adanın şimdiki sahipleri Gülter Ünal ile damadı Barış Tansever, adanın rüzgâr potansiyeliyle birlikte bir cazibe merkezi oluşturduğunu iddia ederken. bir yandan da turizm yatırımı için imar almaya çalışıyorlar. 


DHA'nın haberine göre Bozcaada'nın en büyük bağcılarından olan Latif Aral. 1942 yılında halk arasında 'Eşek Adası' olarak da bilinen bin dönüm büyüklüğündeki Tavşan Adası ile 62 dönüm büyüklüğündeki Pırasa Adası ve 22 dönüm büyüklüğündeki Orak Adası'nı kızı Gülter Ünal'a verdi. Gülter Ünal. daha sonra bu adalardan Tavşan Adası'nm yarısını damadı Barış Tansever'e sattı. 120 dönümünün üzerinde bir deniz fenerinin de yer aldığı Tavşan Adası ilk olarak 2003 yılında satışa çıkarıldı. Dört yıl sonra da adanın 10 milyon dolara satışa çıkarıldığı basında yer aldı. Ancak ada satılamadı. 2012 yılında fiyatı 20 milyon dolara çıkarılan adaya talip olanlarla yıllardır pazarlıklar yapılmasına rağmen hep son anda bir pürüz çıktığı için ada elde kaldı. Adanın fiyatı bu yıl 22 milyon dolara yükseltildi. 


Gülter Ünal, yarı hissesine sahip olduğu Tavşan Adası'na buçüne kadar çok sayıda ünlünün talip olduğunu, ancak her seferinde pazarlıkların son aşamada kaldığını söyledi. Şu an adaya 2 holding talip. İmar planı bekleniyor Tavşan Adası'nın imarı için 2008 yılında Bozcaada Belediyesi'ne 1/5 bin. 1/10 bin ve 1/25 bin ölçekli planlarını sunarak imar başvurusu yaptıklarını da anlatan Ünal, şu ana kadar bir sonuç alamadıklarını ve başvurularının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayacak şekilde hazırlatılan 1/100 bin ölçekli çevre düzeni planının onaylanmasına bağlı olduğunun belirtildiğini söyledi. 


Birgün