09 / 08 / 2022

Tekfen, Azerbaycan Merkez Bankası'nın yönetim binasını inşa edecek! 

Tekfen, Azerbaycan Merkez Bankası'nın yönetim binasını inşa edecek! 

Azerbaycan'ın Cumhuriyet Merkezi binası Tekfen Holding tarafından inşa edilecek. Holding söz konusu inşaat içi  bildirim mektubu aldığını açıkladı.Tekfen Holding, bağlı şirketi Tekfen İnşaat'ın Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası'nın inşaatını üstlenmek üzere bildirim mektubu aldığını ve sözleşme görüşmelerine başladığını duyurdu. HaberGlobal'de yer alan habere göre; holdingin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada işin kapsamının mühendislik, ekipman ve malzeme temini, anahtar teslimi yapım işleri olduğu, projenin toplam süresinin de 36 ay olduğu aktarıldı. 

 Tekfen, Azerbaycan Merkez Bankası nın yönetim binasını inşa edecek! 

Tekfen Holding'in KAP(Kamuyu Aydınlatma Platformu)'a yaptığı açıklama şu şekilde

"Bağlı şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından Azerbaycan'da yaptırılması planlanan 'Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası'nı üstlenmek üzere bildirim mektubu almıştır ve sözleşme görüşmelerine başlamıştır. İşin kapsamı mühendislik, ekipman ve malzeme temini, anahtar teslimi yapım işleridir. Projenin toplam süresi 36 aydır. 

250 milyon USD mertebesinde olması beklenen proje sözleşme tutarı, sözleşmenin imzası ile birlikte yeni bir Özel Durum Açıklaması ile duyurulacaktır."


Açıklamada sözleşmenin tutarının 250 milyon dolara yakın olduğu sözleşmenin imzası ile birlikte yeni açıklama yapılacağı belirtildi.

Tekfen, yarım kalan projesine yeniden başlıyor!