16 / 08 / 2022

Tekstil sektörü ilanla çalışacak personel arıyor! Talebin yarısı kadar başvuru oldu

Tekstil sektörü ilanla çalışacak personel arıyor! Talebin yarısı kadar başvuru oldu

Son dönemde yeniden toparlanma sürecine giren tekstil sektörü fabrikalarda çalışacak personel bulmakta sıkıntı yaşıyor. İşyerleri ilanla personel aramaya çıktı. Açılan iş ilanlarına talebin yarısı kadar başvuru olduğu öğrenildi.Trakya'da işçi bulmakta güçlük çeken bazı firmalar reklam vererek personel arıyor. 

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Erdim Noyan, Trakya'daki fabrikalarda özellikle son zamanlarda işçi bulma sıkıntısı yaşandığını söyledi.

Trakya'daki 24 organize sanayi bölgesinin, limanların, havalimanının, demir ve kara yollarının bölgeyi cazip hale getirdiğini, bölgenin Avrupa ülkelerine yakın olmasının yatırımcılar için birçok avantaj sağladığını aktaran Noyan, "Özellikle İstanbul'da sanayi arsası fiyatlarındaki değer artışı, sanayicilerin Trakya'yı tercih etmesini ve yatırımları bölgemize yapmasını sağlıyor." dedi.

Noyan, Trakya'da ağırlıklı olarak tekstil sektörünün bulunduğunu, bu sektör de dahil genel anlamda işçi bulma sıkıntısı yaşandığını dile getirdi.

Firmaların işçi bulabilmek için çeşitli girişimlerde bulunduklarına işaret eden Noyan, şöyle devam etti:

"Bölgemizde emek yoğun sektörlerin çok olması personel ihtiyacını artırıyor. Bu dönemde İŞKUR dışında personel istihdamı konusunda firmalara yardımcı olmak için açılan şirketlerin sayısı arttı. Sanayicilerimiz ve firmalarımızın büyük bir kısmı bu şirketlerden de hizmet almaya başladı. Personel servislerine yeni hatlar oluşturuldu ve bu bölgelerden yeni personel tedarikine başlandı. Ayrıca son zamanlarda fabrika duvarlarında, servis araçlarında, yerel radyo ve gazetelerde personel ilanlarını çok sık görmeye başladık."

Tekstil sektörü ilanla çalışacak personel arıyor! Talebin yarısı kadar başvuru olduSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.