TEM Otoyolu'ndaki bakım çalışmaları trafiğe neden oluyor!

 TEM Otoyolu'ndaki bakım çalışmaları trafiğe neden oluyor! TEM Otoyolu'ndaki bakım çalışmaları trafiğe neden oluyor!

TEM Otoyolu'nun Kocaeli kesiminde bir süredir yürütülen bakım çalışmaları dolayısıyla D-100 karayolunda yoğunluk yaşanıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü'nce TEM Otoyolu'nun Kocaeli kesiminde bir süredir yürütülen bakım çalışmaları dolayısıyla trafiğin yönlendirildiği D-100 karayolunda yoğunluk yaşanıyor. 

     TEM otoyolunun Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle bu bölgedeki ulaşım, D-100 karayolundan sağlanıyor. 

     Çalışmalar dolayısıyla D-100 karayolunun İstanbul yönünde ilerleyen araçlar, Körfez ile Dilovası ilçeleri arasındaki kesimde yaklaşık 8 kilometrelik kuyruk oluşturdu. 

     Özellikle ağır tonajlı kamyon ve tırların D-100 karayolunu kullanmasının trafikteki yoğunluğu artırdığı, yavaş ilerleyen trafikte sürücülerin zor anlar yaşadığı görüldü. 

     Karayolundaki araç yoğunluğu nedeniyle zaman zaman maddi hasarlı kazaların meydana geldiği gözlendi. 

     Karayolları Genel Müdürlüğü'nce 1 Ekim Pazartesi günü başlatılan Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları, 19 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek. 

     Çalışmaların devam ettiği süre içinde bu yolu kullanan araçlar, D-100 karayoluna yönlendirilecek. 

AA