Temaşehir Konya'nın yapı ruhsatı alındı!

Temaşehir Konya'nın yapı ruhsatı alındı!

Torkam İnşaat'ın Emlak Konut Güvencesiyle hayata geçirdiği Temaşehir Konya'nın yapı ruhsatı alındı. Projenin arsası Emlak Konut ihalesinden 700 milyon lira teklifle almıştı.Torkam İnşaat'ın  Emlak Konut ihalesinden 700 milyon lira teklifle aldığı 60 bin metrekare arsa alanında hayata geçirdiği Temaşehir Konya'nın yapı ruhsatı alındı. 


Kap açıklaması:

Şirketimiz projelerinden "Konya Meram Yenice Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" (Temaşehir Konya) kapsamında 37594 Ada 5 ve 37595 Ada 3 Konut Parsellerinde; 728 adet konut ve 153 adet ticari üniteden oluşan toplam 881 adet bağımsız bölümün Yapı Ruhsatları 24.05.2016 tarihinde alınmıştır.
Haber Karar Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Emlak Konut GYO’nun, Konya’nın en değerli bölgesi Meram’ın merkezinde inşa edeceği ve kentin ilk ve tek gelir paylaşım modeli projesi ‘Temaşehir Konya’ şehircilik anlayışıyla yükseliyor. 728 konut, 152 dükkan ve mağaza biriminden oluşan karma proje ‘Temaşehir’ ön talep topluyor. Proje 130 metrekare ile 370 metrekare arasında değişiyor.


Konya Metro projesinin de güzergahında bulunan proje, YHT garına da yakın mesafede. Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, ‘Temaşehir Konya’ projesini 700 milyon lira ihale bedeliyle hayata geçirdiklerini açıkladı.Karar